Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy tanultok vizsgaidőszak...

Ti hogy tanultok vizsgaidőszakban?

Figyelt kérdés
Most nem az érettségizőket kérdezném, hanem az egyetemistákat. Orvosiról van szó, úgyhogy sok a tanulnivaló, és sokszor elfáradok. Ti mit szedtek, isztok, esztek..stb mikor sokat kell tanulni pl. vizsgaidőszakban?

2014. máj. 9. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A hatékony tanulás titka inkébb a jól időzített pihenésen múlik.
2014. máj. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is sok múlik a pihenésen. Ezen túlmenően jó, ha van egy rendszer, ha úgy tetszik napi rutin. Magadról elvileg mostanra tudod azt, hogy az agyad mikor képes a leghatékonyabb munkára, így abba az időintervallumba kell a tanulást is időzíteni. Tehát fontos az agyad szempontjából jó időszak eltalálása. Nem szabad túl sokat vállalni egy napra, mert annak kb. a 3/4 kuka, felesleges időpazarlás lesz. Inkább rövidebb idő legyen az naponta, de az intenzív időtöltés (szóval csak az anyaggal foglalkozol, nem pedig elbóklászol a külső ingerek között). Szedni semmit se szedek, szerintem nem is ajánlatos+nem hiszek a kávéban sem...én nem támaszkodok rá legalábbis. Evés meg az ivás kiegyensúlyozottan menjen szintén(mint az alvás), mert szükséges az alap biológiai jólét állapota az agyi tevékenységhez. Hát kb. ennyit teszek(ez immáron a 10. vizsgaidőszakom lesz most). De ez amúgy nagyon egyénfüggő, szóval az eddigi tapasztalatokból kell tudni építkezni elsősorban, kinek mi vált be és hogyan.
2014. máj. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbálok minél több anyagot kinyomtatni, ami nem valami gazdaságos, de ha a gépnél tanulok biztos, hogy nem tudok annyira koncentrálni. 11ig alszom, kis lazítás, hogy rendesen felébredjek, aztán kiülök a kertbe vagy a szobámban végig nyomatom kis szünetekkel. Én sokkal produktívabb vagyok délután/este/éjszaka, pláne mert akkor van csönd.

Az első vizsgaidőszakomban kb mindent szedtem, ginko-bilobat, Q10et, halolajat... Tök fölösleges, csak figyelj a szövegre oda, ha 5x kell elolvasni valamit inkább tarts pár perc szünetet és ugorj neki megint, mert ha nem tudod felfogni a szöveget és átlátni az összefüggéseket nem fog menni.

2014. máj. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindig ki kell pihenni magas, és akkor tudsz tanulni. Nálam ez 7-8 óra alvást jelent, de egyénenként változhat.

8-kor felkelek, reggelizek, leülök tanulni. 10-kor kis kajaszünet, utána délig megint tanulás. Délben kaja plusz kis pihi, 2 körül megint tanulás. 5-6-nál tovább nem szoktam húzni, mert utána már úgy sem tudok igazán koncentrálni és hatékonyan tanulni.

Az ebédszünetben sokszor a barátnőimmel megyek kajálni, az is kicsit kikapcsol. Este meg azt csinálok, amihez épp kedvem van. Tv, net, borfesztivál a barátokkal stb.

De éjfél örül lefekszem, így reggel 8-ig még ki tudom magam pihenni.

Szedni nem szedek semmit, kávézom napi 1x-2x, de inkább csak az íze miatt:)

2014. máj. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtehetem, akkor kicsit tanulok a munkahelyemen, vizsgaidőszakban jobb egy kicsit, mert ott általában délelőtt dolgozom, délután van lehetőségem tanulni többet. Év közben kevésbé szerencsés.

Először mindig elolvasom, majd utána szépen részeként haladok. Nekem a hangos tanulás jobban beválik. Közben mozgok, járkálok. Gyorsan tanulok, így 20 perc után tartok egy kis szünetet.

Ha nagyon fáradtnak érzem magam, inkább hagyom a csudába, akkor csak stresszelném magam.

C vitamint és magnéziumot szedek minden nap, de nem a vizsgák miatt. Próbálok nagyon sok vizet inni, meg nem túl nehéz kajákat enni.

2014. máj. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is kinyomtatok minden lehetséges anyagot, a laptopomat pedig elérhető közelségen kívül teszem és csak is akkor ülök le elé, ha valami infó kell.

Én délután tudok elkezdeni tanulni, este, illetve éjszaka. Ha elfáradtam, akkor lefekszek aludni. Kialszom magam, kelek, amikor kelek (10-11 körül azért felszoktam). Kávézok, eszek elfoglalom magam, aztán délután körül megint nekiülök és tanulok amíg a csövön kifér.

Ha nagyon nem tudok odakoncentrálni, akkor felállok, járok egyet, beszélgetek néhány mondatot, szívok egy kis friss levegőt, aztán visszaülök.


Szerintem a titok abban van, hogy a meglévő anyagokból készíts saját jegyzeteket és amikor úgyérzed arra van szükséged, akkor pihenj. Az idegbetegeskedéstől és energiaital túladagolástól nem fog jobban pörögni az agyad. Pihend ki magad és tanulás közben is kelj fel, amikor úgyérzed fáradsz, kicsit kapcsolj ki, aztán 10-20 perc múlva ülj vissza. Ez így sokkal, de sokkal hatékonyabb.


A kajákra azt mondom, próbálj minél frisebb, táplálóbb kajákat enni, ne zsíros, nehéz ételeket.


Én így átvészeltem 8 félévet egy mérnöki szakon és most jön az utolsó hajrá, szóval bizton állítom, hogy nem kell literszámra a kávé és az energiaital, ha képes vagy jól gazdálkodni az időddel és kipihenni magad.

2014. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!