Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizett már valaki...

Érettségizett már valaki töriből emelt szinten?

Figyelt kérdés
Ha igen, kíváncsi lennék mennyit tanult rá, és hogy nagyon nehéz-e.
2009. dec. 27. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy érettségiztek már, sokan..
2009. dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen nehéz. A 95%-100%-ot elérni nagyon nehéz, ha pl. Jogra akarsz bekerülni. A 30-40%-ot nem nehéz elérni...
2009. dec. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elég lenne 70-80%.
2009. dec. 27. 21:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem nehéz, ha elkezded időben tanulni. Tudni kell rendesen esszét írni, mert az már szövegértés; használhatod hozzá az atlaszt és a térképet, ott már csak jól kell "összeollózni" a dolgokat. A teszt része lutri, ott sajnos néha sok múlik a szerencsén is, szoktam felkészíteni rá diákokat és sajna most ősszel is belefutottunk egy olyan dologba, amire senki nem számított, hogy kérdezték a frankokat is, sajnáltam azt a pár pontot. Igazából meg lehetett volna tanítani, csak felkészülésnél/tésnél próbál arra rámenni az ember amit valszeg kérni fognak, én pl. ókori keletből nem tanítok semmit, azt egyszer elolvassák maguktól, ha akarják, a többit meg kitalálják a feladatból.

De ha nem veszed félvállról akkor egy 80% összejön írásbelin, szóbelin meg illik 90% körül teljesíteni ha nem szórakozod el a felkészülést.

2009. dec. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én idén írtam emelt törit, 75%-os lett. Nem igazán tanultam rá, de volt heti két óránk, ami az érettségire készített fel külön. Sok esszét írtunk, a feladatok pedig idén nagyon könnyűek voltak. Szóbeli tételeket a vizsga előtt két nappal olvastam át, neten egész jó kidolgozásokat lehet találni. Nem vészes, túl lehet élni. :-)
2009. dec. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!