Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt szóbeli? Tapasztalatok?

Emelt szóbeli? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nekem eddig csak középszintű érettségim volt, miben különbözik az emelttől? Nagyon szigorúak?

Igazából elrontottam az érettségimet, de úgy vagyok vele, hogy gyakorlás szempontból, legalábbis hogy tudjam milyen így bemegyek. De nagyon félek, hogy olyat kapok amiről egy szót nem tudok mondani. Esetleg tud valaki ilyen helyzetről mesélni? (Igazából bármilyen infónak örülnék :) )

(biosz, kémia szóbeli)



2013. jún. 10. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Én matekból voltam csak emelt szóbelizni, de igazából azon kívül ugye, hogy nehezebb-több anyagból megy a számonkérés (nyilván..), nem sok különbség van egy középszintű érettségi szóbelihez képest (mármint matekból igen, mert ott egyáltalán nincs szóbeli középszinten:D). Annyi különbség van, hogy itt ismeretlen tanárok előtt vizsgázol, mivel elvileg senki nem vizsgázhat a saját iskolájában.
2013. jún. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én már túl vagyok a bioszon és a kémián is!:D A kémia jó volt, ott is kedvesek voltak, ott talán jobban izgultam, remélem maxos lesz. A bioszon végtelenül kedvesek voltak! De tényleg nagyon kedves volt főleg a vizsgaelnök. Nagyon aranyos néni, mindig mosolygott, ha kérdezett, szóval tényleg megnyugtató volt így felelni. Szerintem nem kell izgulni a többieknek (akik előttem voltak) nagyon sokat segítettek.:)
2013. jún. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Emelten több a tananyag, hosszabb a felelési idő és az írásbeli ideje, és három idegen szaktanárból áll a bizottság. De nem szigorúbbak.
2013. jún. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is most voltam bioszon és kémián, a bizottságtól függ, hogy milyenek, nekem egyiknél mosolyogtak, bólogattak végig, a másiknál meg pókerarccal ültek - mindenkinél, szóval nem én voltam az oka. :D De attól még lehetnek rendesek, a komor bizottság is nagyon türelmesen kérdezgette az előttem levőt, próbálták rávezetni a válaszokat, mert magától nem nagyon tudott semmit szegény.

Ott van náluk a javítókulcs, azt kell mondanod, ami ott van, arra kötelező pontot adniuk, ha kihagysz valamit, arra rá fognak kérdezni, és ha tudod, az is pont, csak max. a kifejtésért adható pontokból vonnak le (biosznál ez 5 altételenként, a kémiánál a kísérlet miatt bonyolultabb, de talán ott is kb. ennyi). Igazából az egyetlen, ahol szigorúak lehetnek, az ez a rész, amúgy meg van kötve a kezük.

Szóval nyugi, biztos jól fog menni. :) Egy tételben elég sok kérdés van, gyakran több témához kapcsolódva, valami biztos menni fog még ha olyan témát is húzol, ami amúgy nem nagyon megy - én a hazai társulásoktól pl. biztos egy kisebb szívbajt kaptam volna, de fél óra alatt csak eszébe jut az embernek valami.

2013. jún. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 pokolipocok válasza:
és milyen tételeket húztatok bioszon? nem tudsz említeni párat? és holnap után megyek.. :)
2013. jún. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"De nagyon félek, hogy olyat kapok amiről egy szót nem tudok mondani. Esetleg tud valaki ilyen helyzetről mesélni? (Igazából bármilyen infónak örülnék :) ) "


Emeltre nem érdemes úgy menni, hogy van olyan téma amiről egy szót sem tudsz.

2013. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!