Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet magolás nélkül...

Hogyan lehet magolás nélkül tanulni?

Figyelt kérdés

Mondok egy példát.

Van valamiknek egy csomó jellemzőjük, például három technológia, mindegyiknek valahány előnye és hátránya.

Nyilván NEM úgy kell benyalni, hogy végig se gondolja az illető, el se képzeli maga előtt, hanem mint egy verset...

Nyilván el kell képzelni mindhárom technológiát, hogy működik - én vizuálisan is el szoktam -, és ebből le kell vezetni, hogy melyik előny miért előny, melyik hátrány miért hátrány.

DE attól még, hogy logikusan végiggondolta, elképzelte, kötötte valamihez, rajzokat készített stb. még valamilyen szinten be is kell magolni, különben vizsgán nem tudja "visszaböfögni".

Legalábbis én csak akkor nem magolok felsorolásokat, ha feleletválasztós zh vagy vizsga lesz. Mert magamtól, logikával, ha nem tanultam meg csak átgondoltam, a fele SE jut eszembe.


A definíciók a másik fele a dolognak...

Ha nem érti az ember, akkor órákig kell magolnia, mire megjegyzi.

DE ha csupán érti, attól még nem fogja tudni visszaadni!

Én alá szoktam húzni a kulcsszavakat és szófordulatokat a definíciókban és azokat bizony bemagolom.

Bosszantó, hogy magolás nélkül csak tudom, esetleg megy a fejemben vizuálisan, mint egy film, de nem tudom szavakba önteni, vagy maximum nagyon konyhanyelven, amit a zh-ban már nem fogadnak el...


2014. máj. 25. 13:26
 1/1 anonim ***** válasza:

A lexikális ismereteket kő keményen be kell seggelni. Minden tananyagnak van lexikális bázisa, úgyhogy ezt nem úszod meg.


Az én tapasztalataim azt mutatják, hogy ha valaki "tudja, csak nem tudja elmondani", az valójában nincs is tisztában az adott dologgal, és pár keresztkérdésen teljesen kivérzik. Egy tévképzet, hogy azért, mert gomolyog valami légvár a fejedben a témáról, ténylegesen tudod is azt. Nagyon hamar el lehet azt fújni. Ezért jó tesztelése a tudásnak, ha valakinek el kell magyarázni. Emiatt is érdemes korrepetálni és tanítványokat tartani, mert miközben nekik mesélsz, jobban tisztába kerülsz a saját hiányosságaiddal is.


Egyébként természetesen értelmezve, gondolkodva kell tanulni, de magát a tanulást nem tudod megspórolni.

2014. máj. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!