Mit tanácsoltok nekem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a saját problémáimat nekem kell megoldanom, és hogy csak én tudok magamon segíteni, de eljutottam oda, ahol ez már nem elég. Idén érettségizek, orvos szeretnék lenni, az érettségijeim is egész jók lettek, annak ellenére, hogy 4 év után facebook-on sikerült a barátomnak kidobni engem történelem érettségi napján. Azt hittem elszúrtam az emelteket, de kiderült, hogy egy jó szóbelivel még Pestre is lehet esélyem. Pénteken biológia érettségi, de én csak feküdni akarok és semmit nem csinálni. Egyszerűen úgy érzem vége az életemnek, nincs célom jelenleg. Pedig tudom, hogy orvos akarok lenni, tudom, hogy bánni fogom még ezt... Mit tanácsoltok? 2 nap alatt még meg lehet váltani a világot? (nem 0 a tudásom biológiából azért) Úgy érzem, egyedül nem létezek... Túl sok volt a nyomás, és még ez is... Úgy érzem végem.

2014. jún. 3. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Én rosszabb helyzetben vagyok a tiedhez képest, mások is így vannak ezzel. És nem nyavalyognak, hanem cselekszenek, mennek tovább. Tedd ezt te is! Ha máshogy nem megy, gondold azt, hogy ennél is lehetne rosszabb...
2014. jún. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Képzeld el magad menő orvosként, és hogy milyen büszke lennél magadra. Képzeld el, milyen érzés lenne megkapni az sms-t, hogy felvettek az egyetemre. A barátod egy nagy s*gglyuk, és nem ér egy könnyet se, ha így zárta le a kapcsolatotokat. Most még nehéz, de hidd el, megszabadultál valamitől, ami visszatartott volna más lehetőségektől, gondolok itt most a sok-sok édes egyetemista fiúra.

Nekem az, hogy elképzelem magam a jövőben, mindig motivál. Elképzelem magam szép drága ruhákban, magabiztos kisugárzással, olyan nőként, akivel nem lehet cécózni, mert tudja, mit akar az élettől, és nem lehet semmibe venni.

Hajrá, megvannak a képességeid, szedd össze magad.

2014. jún. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is el szoktam képzelni a jövőbeli önmagam, és az segít:) utána meg "elrettentésnek" hozzáképzelem, hogy mi lesz ha nem teszek meg érte mindent, mert akkor ugye nem az lesz amit el szeretnék érni.

Gondolj bele, mit gondolnál pár év múlva, ha emiatt nem sikerülne? Oké hogy most semmi életkedved, de nehogy ez szabjon gátat az álmaidnak. Igenis meg tudod csinálni, létezel egyedül, egyedül is fogod megcsinálni, mert szeretnéd, és mert menni fog.

(2 nap alatt pedig sokat lehet tanulni, fel a fejjel)

2014. jún. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem válaszolókkal. Többet ér a jövőd, minthogy az a szemét fiú miatt ne érd el az álmodat. Tényleg jó ötlet, hogy képzeld el magad a jövőben. Nekem mindig használ, jó ösztönzést ad. Én mindig a két végletet képzelem el.

A jó részt, amikor minden sikerül és egy jó állásom lesz majd az egyetem után, családdal, gyerekekkel, szép lakásban és nem kell a pénz miatt sem aggódni, mert jó állásom lesz.

A rossz véglet pedig a legrosszabb, amit el tudok képzelni és ez mindig elrettent. Nem jutok be az egyetemre, munkanélküliség, család-gyerek-pénz nélkül.

Sok sikert a szóbelihez és a felvételihez! Biztos ügyes leszel, csak álljál neki tanulni! Tegyél az álmodért! :)

2014. jún. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!