Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Muszáj valamiböl emelt érettsé...

Muszáj valamiböl emelt érettségit tennem, ha BME-re akarok menni?

Figyelt kérdés

Jövöre érettségizek, és pontszerzés tekintetében a duplázásra mennék rá. Jó vagyok matekból, középszinten menne 90% fölött, de félek ha emeltet kell rakni, az már nem menne olyan jól, hiába a plusz 50 pont, nem lenne elég hogy bejussak(na meg ott a szóbeli is). Így viszont, mondjuk 94%-al lenne 188 pontom + a fizika közép mondjuk 92%(az is jól megy, de annál mégjobban félek emletet rakni), így lenne 372 pontom, amivel talán be lehetne jutni.


Ez a jelenlegi tervem, de a kérdés az, hogy muszáj-e valamelyikböl emeltezni? Mert akkor ez a terv borul.



2014. jún. 9. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Számoltad már a pontszámító kalkulátorral?

Megvárom a válaszod és utána írok még.

2014. jún. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, mindenféle eshetöséget kiszámoltam.
2014. jún. 9. 16:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsga van ? :) esetleg azzal is lehet plusz pontot szerezni, nem? (Az én időmbe még lehetett)
2014. jún. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak egy sima emelt angolom van, de az nem számít bele.
2014. jún. 9. 17:23
 5/6 A kérdező kommentje:
De egyébként, lehet felesleges volt a rizsa a magyarázat résznél, engem csak az érdekel, hogy lehet-e emelt érettségi nélkül egyetemre bejutni, vagy sem.
2014. jún. 9. 17:25
 6/6 reptoid ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen szakra szeretnél menni. Építészre meg energetikára kötelező legalább egy, meg még a gtk-s karon pár szakra, de matek+fizikával szerintem nem azokat célzod.


Ha energetikára vagy építészre mégy, akkor én a fizika emeltet ajánlom, alig nehezebb, mint a középszintű, és egy 90%-ot elérni ugyanolyan reális rajta, mint egy matek közepen 95 felett.

2014. jún. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!