Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most komolyan meg fogok bukni...

Most komolyan meg fogok bukni matekból?

Figyelt kérdés
Év végén sose volt 4,5 alatti átlagom eddig, ha jól tudom. De a hármasom alig volt meg matekból, kémiából és fizikából 7.-8.-ban. Most mentem gimibe, ahol a matektanárunk az igazgató, tehát nem tudtuk leváltani. A fél órát végig filozofája, magyarázás közben áttér másik témára. Komolyan mondom, 32 főből SENKI nem érti. Ötös se lesz senki. Négyes van egy-kettő, a többiek maguk se hiszik el, hogy nem buktak meg. Egy szín ötös, eszéletlenül okos tanulótól kértem segítséget, de a feladott példákat egyszerűen nem tudta megoldani. Van egy csomó egyesem, meg egy-két kettes. Félévkor valami csoda folytán lettem kettes csak. Ma zártak le, bukásra álltam, az utolsó dogám is egyes lett. De ugy, hogy csak a tegnapi napon több, mint 5 órát gyakoroltam megállás nélkül, plusz az előtte lévő napokon és a mai nap is egészen 6. óráig végig (semmit nem csináltunk már a többi tantárgyból). A doga kérdései nagyon nehezek voltak, több ismeretlenes egyenletekkel, holott olyat még nem is csináltunk, ráadásul aki nem írt, az a hátunk möött üvöltözött meg dobálózott, a tanár meg tett a hangzavarra és ránk magasról. Mikor beírta az e-naplóba, hogy egyes lett, hát azt hittem megölöm. Óra végén még azt mondta, hogy holnap beszélünk, mert a jegyeimet elnézve szerinte kéne kapnom matek felmentést. A kérdés már csak az, hogy azt megkapom pótvizsga előtt? És akkor megmenekülök a bukástól? Mert amúgy még fizikából meg kémiából van kettesem, de az előbbiből hármas kéne hogy legyek, csak a tanár kivételesen lefele kerekít, mikor azt épp fölfele kéne... de mindegy, csak ne bukjak meg! Ilyen helyzetben mit lehet tenni?

2014. jún. 11. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Augusztusban van pótvizsga. Ha jól tudom azt több tanár közösen állítja össze, nem csak a te tanárod.
2014. jún. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen helyzetben nem tudsz mást tenni, minthogy akár segítséggel, akár a nélkül tanulj. 100% hogy van tankönyvetek, hát abból próbálj meg valamit kiemelni, már nincs menekvés a pótvizsgától, sok sikert előre is.
2014. jún. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Mi mindig ezt mondtuk: ,,Nyugi, úgy is mindig szeretettel várnak augusztusban!"

Ha így lenne, se keseredj el! Senki se fog csesztetni ezért, mert vagy őket is meghúzták, vagy épphogy átengedték. Meg sztem nem minden tanár kívánsága, hogy évet ismételj.

De SOSE gondolj rá úgy h: ,,nem akarok megbukni....stb, hanem pozitív mondatokkal erősítsd magad és az önbizalmad!Sok sikert!

2014. jún. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!