Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok! Ha felvesznek...

Orvosisok! Ha felvesznek orvosira miket tudnátok javasolni az első évre?

Figyelt kérdés

Tudom nehéz így mondani mert lehet ami nektek bevált lehet hogy nekem nem fog de azért csak van valami tanács:)


Még érdekelne hogy első évben ti meddig tanultatok, tehát mikor feküdtetek le?



2014. jún. 12. 18:36
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Legyen meg az akaraterőd folyamatosan tanulni egész évben. Én így visszatekintve nem tartom nehéznek magát az anyagot (az elsőst) csak soknak ahhoz, hogy ne foglalkozzon vele rendszeresen az ember.

Igyekezz az évközi számonkérésekre tisztességgel felkészülni, akkor nem lesz az, hogy a vizsgád előtti egy hétben döbbensz rá, hogy hát igen, egy hét alatt necces megtanulni ennyi anyagot nulláról. Ha rendszeresen tanulsz, nem lesz gond. Az, hogy neked mennyi idő, milyen módszer a hatékony, meg tényleg egyéni. :)Tényleg a hirtelen önállóság szokta a bajt okozni, hogy már nhincsenek rendszeres tz-k, röpik, meg hogy mindig ott a javítási lehetőség, egy-két dolgot leszámítva, és emiatt a "nem baj, majd kijavítom" gondolata, ami a megtanulandók feltorlódásához, és a helyzet feletti uralom elvesztéséhez vezet. Emellett rengeteg rémtörténetet fogsz hallani különböző tanárokról, amik extra stresszt jelentenek. Igyekezz majd nem felülni ezeknek. Nálam eddig egyik vizsgáztatómnál sem jöttek be a róla hallott horrorsztorik.

Sok sikert, remélem, felvesznek!

2014. jún. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Ja, és gimiben én utolsó évben lettem kitűnő, előtte be-becsúszott egy négyes. Sőt, 12. első félévében pont kémiából volt az a négyes. :)
2014. jún. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Huú tényleg, a 21-es válaszolóról eszembe jutott egy történet (úgy láttam ugyanannyi a százalékunk, de én nem ő vagyok :D). Szal, tapasztalatból azt tudom mondani, hogy a tanárokról terjedő rémhireket diákoknak sosem szabad elhinni! Persze, ha már a gyakvezetőd is mondja, hogy az úgy van, akkor érdemes elgondolkodni rajta, de egy-két diáktársad negatív véleményére - főleg, ha azok sikertelen vizsga után születtek - nem érdemes nagyon adni. Konkrét példa: ugye említettem, hogy a PTE-n a biosz nagyon kemény. Na, már eleve úgy mész vizsgázni, hogy egy szórótárgyból, ami miatt így is rengetegen csúsznak, szal stressz az van. Reggel megláttam kihez kerülök. Nem ismertem a nőt, csak látásból, de a nevéről hallottam már, minden ismerősöm azzal ríogatott, hogy ez az a nő, aki nem szereti a lányokat és szívatja őket. Jól leizzadtam , írtam is barátomnak, hogy akár haza is mehetnék, ő meg szegény nem tudta hogy nyugtasson meg, mivel csoporttársam és ugyanúgy hallott a pletykáról. A biosz nekem meg nem az erősségem, sok sok tételnél bizony könnyedén zavarba lehetett hozni. Na nem cifrázom, dióhéjban: a nő iszonyat kedvesvolt, végig mosolygott, tényleg arra volt kíváncsi, hogy mit tud az ember, és nem arra, hogy mit nem, ha vmi nem ment próbált rávezetni, ha így sem, akkor továbbléptünk, nem álltunk ott meg. Holott a legtöbb vizsgáztató, ha csak egyszer nem azt hallja, amire kíváncsi, akkor vége, nem mondhatod végig a tételeidet, mivel 3 van összesen. És persze ők mondják meg, hogy mivel kezdj. Szal tényleg, ha hallasz egy-két ilyen pletykát, azért nagyon légy résen, és inkább a saját tapasztalataidra építs, mert az mindig negaívot fog mondani arról, aki esetlegesen megbuktatta, vagy rosszabb jegyet adott, mint amire számított.
2014. jún. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!