Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar szóbeli érettségikor...

Magyar szóbeli érettségikor számít az hogy a lapra sokat írsz-e vagy keveset? Vagy akkor mindent le kell írni amit csak tudsz vagy elég ha elmondod és a lapra nem írsz olyan sokat?

Figyelt kérdés
2014. jún. 13. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
az se baj, ha üres lappal mész ki, a lap csak egy lap, ahová jegyezhetsz, vázlatolhatsz, nem kerül kiértékelésre.
2014. jún. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor jó, Köszi :)
2014. jún. 13. 10:35
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Ez így ilyen formában nem igaz; amennyiben nem sikerül jól a szóbeli, vagy kevés az idő arra, amit el szeretnél mondani, akkor a jegyzetet is értékeli a tanár.


Egyébként teljesen mindegy, hogy mit vagy mennyit írsz a lapra, ha magabiztos vagy, és tudod az anyagot, bár egy kisebb vázlatot sose árt csinálni.

2014. jún. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy. Az számít, amit elmondasz. Ha a tanár a jegyzetet értékeli, az szabálytalan, csak a feleletet értékelheti. Max. annyit segíthet, hogy "látom, van ott még valami a papírodon, erről mit akartál mondani?"


Sőt, kifejezetten célszerű csak vázlatot írni, illetve azokat az adatokat, amiken gondolkodnod kellett vagy kipuskáztad valamelyik kikészített könyvből, és félsz, hogy nem ugrik majd be gyorsan. Sokkal könnyebb egy átlátható vázlatból felelni, mint egy készre írt szövegből, amit úgyse olvashatsz fel.

2014. jún. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az se jó, ha sokat írsz. Töriből voltam emelten, én írtam egy bevezetőt, fontosabb összefüggéseket címszavakkal és nyilakkal, hogy mi után mit akarok mondani, illetve szép nagy betűkkel az aljára írtam fogalmakat, évszámokat, hogyha elakadok csak rá keljen néznem és tudjam hol van. Viszont voltak akik 2 lapot teleírtak és szinte felolvasták az egészet. Nem emelteztem magyarból, de jártam fakultációra belőle és nekünk mindig azt mondta a tanár, hogy inkább jegyzetet kell csak írni. Összefüggő szövegben nehezen találod meg hol tartottál, nem tusz csak gyorsan rápillantani
2014. jún. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!