Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki szinte...

Van itt olyan, aki szinte semmit nem készült a szóbeli érettségikre, viszont mégis átment?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy nem sok háttértudással és felkészüléssel, de mégis sikeresen letette.
2014. jún. 17. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
háttértudás, és készülés nélkül én csak negativ példákat tudnék mondani.
2014. jún. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Átolvastam minden tételt, de nem sok maradt meg...
2014. jún. 17. 20:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nem csak olvasni kellett volna. Hanem tanulni vagy 2 hétig egyfolytába és az utolsó 3 napban ismételni.

De késő bánat már.


Szerintem olvasgasd csak őket. Lehet úgyérzed nem jut eszedbe semmi, de majd ha odakerülsz eszedbe fognak jutni a dolgok.


De inkább az olyan tárgyakat tanuld amik nehezebben mennek.

2014. jún. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vannak olyan tételek, amikhez nem kell ész. Magyarból ha olyan tételt húzol, ami verselemzésre épul, akkor nyert ugyed van. Nyelvtannál vannak szintén primitívek. Törinél ott a forrás, ha lószart sem tudsz, akkor azt elmondod, meg ott lesz a térkép is, kronológia. Ezek is sokat segítenek. Nyelvből meg vagy tudsz beszélni, vagy nem. A választottad meg nyilván olyan, amiből jó vagy. Szóval az nem lehet probléma.

Viszont vannak olyanok, amiket háttértudással nem lehet megcsinálni. Én ma pl. a Szigeti veszedelmet húztam magyarból. Oké, ott van az egész könyv, de annyi időd nem lesz, hogy elolvasd. :D

2014. jún. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Idegen nyelvtől nem félek.

A helyzet az, hogy matekból nem sikerült, csak 16 pontot elérnem. Attól is tartok kicsit.

A többi meg hát... valahogy sosem ment nekem ez a magolósdi. Nyilván vannak olyan tételek, amiket el tudok mondani kettesre, amilyen balszerencsés vagyok, nem azokat fogom húzni. :/

Reménykedek, olvasgatok, tanulgatok... és félek:(

2014. jún. 17. 20:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát... én pl. kb. 2 napot tanultam (felsőfokú nyelvvizsga pár nappal azelőtt volt, előtte meg az angol emelt szóbeli...), és sikerült magyarból + töriből is olyan tételt húznom, amit szerintem 0 háttértudással is el lehet mondani (mondjuk nyelvtannál a feladatba belesültem, utána meg hibátlanul elmondtam a szabályokat tehát azért vicces volt). Nem hiszem, hogy nem tudsz semmit, vagy hogy a tanáraid arra mennének ki, hogy megbuktassanak. A matek mondjuk kicsit necces, de biztos vagyok benne, hogy menni fog. Most még tanulj, próbálj meg mindent mégegyszer legalább átnézni, és nem hiszem, hogy túl sok gond lesz... Tegnap jöttem rá, de azért ez nem annyira 'gáz', mint amilyennek az ember képzeli.

Hajrá :)

2014. jún. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, aranyos vagy nagyon.

Közrejátszik az is, hogy nagyon izgulós vagyok, elég nagy kavar a fejemben. :/

2014. jún. 17. 22:15
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem is értem, mitől féltem. Lazán meglett: 3
2014. jún. 19. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!