Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem és OKJ egyszerre?

Egyetem és OKJ egyszerre?

Figyelt kérdés

Szeretném még az ingyenes lehetőséget kihasználni és egyetem mellett elkezdeni már az első évben az OKJ-t levelezőn, vagy ha belefér, nappalin. (egyetem: gyógypedagógia okj: gyógymasszőri)

A kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata, hogy a kettőt együtt lehet, illetve érdemes-e elvégezni?

Azét nem halasztanám a 2. évre, mert az az egyetemen még húzósabb lesz, de így meg látatlanban azt sem tudom, lesz-e időm, energiám elvégezni.

19//L



2014. jún. 18. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
hat pont elso evben nagyon nem kene egyetem mellett nekiallni masnak, olyankor szoktak megrostalni a kedves diakokat...
2014. jún. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az első válaszolóval:D

Nehogy két szék közé essél:)

2014. jún. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, hogy ki akarod használni az ingyenes lehetőségeket. De szerintem inkább az egyetem után végezd el, ha akkor még lesz hozzá kedved.

Tapasztalatból mondom, hogy nem érdemes egyszerre a kettőt csinálni. Én idén okj-t végeztem el és most jelentkeztem egyetemre. Az okj-n volt egy csoporttársam, aki turizmus vendéglátás szakon egyetemen tanult és közben ezt a pénzügyi számviteli ügyintéző okj-t csinálta. Hát végül nem sikerült megcsinálni, mert nem tudta szinten tartani a két sulit és a tananyagot. Így viszont semmi értelme nem volt neki, hogy végezte az egyetemet és közbe ide járt hozzánk úgy, hogy a végén még bizonyítványt sem kapott.

2014. jún. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!

Én most diplomáztam, előtte végeztem OKJ-s tanfolyamot. Ezt sokkal járhatóbb útnak tartom, és most ez az OKJ-s végzettség segített egy állás megszerzésében. Több volt osztálytársam egyből alapszakon kezdett és egyetem után már senkinek sem volt kedve újra egy képzésbe belekezdeni.

2014. júl. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! én gyógypedagógiát hallgatok az ELTE-n, és idén februártól kezdtem el egy kétéves OKJ gyógymasszőri képzést az egyetem mellett. Szerintem az első évben még semmiképp ne kezdjed el, sok a bevezető tárgy, át kell állnod az egyetemi tanulásra, megszoknod és felvenned a ritmust, fontos, hogy első évben 100%-osan tudj koncentrálni, és ne csússz. Tapasztalataim szerint így, hogy később kezdtem el, sokkal jobban jártam, mert már hozzá voltam szokva a vizsgaidőszakokhoz meg az éjszakai tanuláshoz stb, aminek nagy hasznát is vettem az OKJ-n, és már voltak olyan tárgyaim is, amiket el tudtam fogadtatni (anatómia,pedagógia,pszichológia stb.) Jelenleg hétvégi OKJ-ra járok, hetente szombatonként egész nap, és mivel pénteken az egyetemen nincs órám, így vállalható. Én azt ajánlom Neked, hogy ha lehet, te is ezt a megoldást válasszad, de ez csak egy jótanács :)
2014. júl. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!