Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék hatékonyabban...

Hogyan tudnék hatékonyabban tanulni?

Figyelt kérdés
Sajnos olyan az agyam mint egy szita, nagyon nehezen marad meg bármi is benne. Csak rengeteg ismétlés után emlékszem a dolgokra. Lehet ezen valahogy javítani?
2014. jún. 18. 21:20
 1/4 anonim válasza:
En ugy szoktam sokszor atolvasom majd el kezdem mondani elolrol ha nem megy belenezek megint elkezdem mondani mig nem tudom. Es este is átnézem amit megtanultam.
2014. jún. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Fontos, hogy sok folyadékot igyál, én nagy tanulások előtt el szoktam menni futni, aztán hideg zuhany, fél óránként 1 kocka fekete csoki. Távolíts el minden zavaró dolgot, ne ágyon tanulj, mert folyamatosan eszedbe jut az alvás, meg hozzá van szokva az agyad ahhoz, hogy ágy=alvás/pihenés, ne facebookozz közbe, ha nem fontos be se legyen kapcsola a laptop. Ezek szoktak segíteni.

Attól függ mit tanulsz. Nekem sem szokott annyira jól fogni az agyam, de szoktam használni szókártyákat, mindmapet, vagy ilyen tanulós programokat, mintha valami kvíz lenne. Megírok magamnak agy 100 kérdést, van hozzá választási lehetőség és azzal gyakorolgatok. Van amikor a tükör elé állok és felmondom a dolgokat, mintha valakinek épp magyaráznám. Ha egy könyvet kell megtanulnod vagy nagyon sok anyagot, én úgy szoktam csinálni, hogy elolvasom a fejezetek címeit, hogy tudjam miről van szó, aztán minden fejezetből elolvasok pár mondatot, hogy legyen fogalmam az egészről, aztán ha van időm elolvasom a könyvet, ha nincs akkor nem. Azt is szoktam csinálni, hogy fontos kulcsszavakat tanulok meg, a kulcsszavakhoz meg olvasgatok dolgokat.

Így mindig megmaradnak a dolgok, és már nagyon könnyen tudok tanulni.

2014. jún. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

reggel jobban fog az agyad, akkor érdemes tanulni

20 percenként tarts 5 perc szünetet

2014. jún. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Egy kicsit legyél éhes, egy kicsit fázzál, egy kicsit WC-re kelljen menned! "Komfortérzéssel" tuti, hogy nem tudsz tanulni! Amúgy, "ez" mindenkinél más és más!
2015. márc. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!