Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégium vagy albérlet?

Kollégium vagy albérlet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Idén szeptemberben kezdem az egyetemet, már ha elindul a szakom. Pestre nem vesznek fel, ahhoz nincs elég pontom, viszont Szegedre igen, aminek viszont bizonyos szempontból jobban is örülök, mert elmehetek itthonról. Nincs testvérem, szóval őt nem tudom megkérdezni erről, szerintetek melyikkel járok jobban? Tudom, hogy mindkettőnek megvannak a maga hátrányai és előnyei, de kíváncsi vagyok a véleményetekre!

2014. jún. 24. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Ha szeretnél közösségi életet, haverokat, akkor mindenképp kollégium. Tanulni pedig ott is tudsz ha nagyon akarsz, elég tágas egy kollégium campusa.


Albérlet abban jobb hogy elvonulhatsz egyedül, tanulhatsz, és senki nem zavar. De ennek hátránya h kevesebb lesz a haverod, kevesebbet tudsz bulizni mert nem lesz kivel.


Én kollégiumot javasolnám

2014. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
64%
Egyetemre azért megy az ember hogy tanuljon,nem azért hogy bulizzon...vagy nem?Albérlet jobb,ha nyugodtan akarsz tanulni,s nem utolsósorban ha tudod fizetni a lakbért.A kolesz tényleg jobb,ha barátokat akarsz,de tanulás ott nem nagyon lesz....
2014. jún. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire akarsz zülleni. Szerintem első évben kezdj koleszban, aztán utána meglátod, melyik fekszik neked jobban.
2014. jún. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod fizetni, akkor szerintem az albérletet válaszd a kollégium helyett.
2014. jún. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kollégiumpárti vagyok. 1. Sokkal több társ vesz körül. 2. Olcsóbb. 3. Tanulni itt is lehet, ha zavarna a szobatárs, ott a tanuló, sőt 4. jegyzetek, könyvek szabadon áramlanak 5. Ha épp hiányzik valami, nem ciki átkopogni pl. egy szárítóért. 6. Időnként vannak ilyen összekovácsoló rendezvények - már gondolom, minden jobb kollégiumban van ilyen. 7.(Általában) közel is van az egyetemi épülethez. 8. Nem utolsó sorban pl. ha közös a konyha/fürdő, azt a takarító takarítja...

Hirtelen ez jutott eszembe. Na, a kolesz jóó dolog! :)

Nem vagyok szegedi, nem ismerem az ottani viszonylatokat. Albérlet sem lehet rossz, de jól válogasd meg a lakótársakat, jól fogd ki a környéket, és mellette maradj kapcsolatban a többiekkel. Valakinek könnyen megy ez is. Valaki nem is bírna kollégiumban élni. Ez egy életmód. :D

2014. jún. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!