Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar érettségin az irodalmat...

Magyar érettségin az irodalmat mennyire lehet könyvből kinézni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha a kihúzott tételből nem tudok semmit, és mondjuk egy regényről kell írni, hogy két szereplő hogyan viszonyul egymáshoz vagy hogy az író hogyan ábrázolja ezt meg azt. Ma reggel megyek, de ezt az irodalmat nem bírtam megtanulni, nekem a vers- és a regényelemzés kész káosz. A nyelvtanról mesélek órákig is, de az irodalom sehogy se megy a fejembe. Ki lehet annyit írni a könyvből, hogy legalább egy 10 pontot kapjak a 25-ből?

2014. jún. 26. 02:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez sokban függ a tételtől nem lehet általánosságban megmondani. Egyébként meg nincs 25 pont, ez tévedés. Nem a nyelvtant és az irodalmat pontozzák, hanem a tartalmat és az előadásmódot.
2014. jún. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mindegy, versírót húztam szerencsére, az tudtam valamennyire, a tanár szerint minden lényeges dolgot elmondtam. De a novellákból és a regényekből mondhatni nulla volt a tudásom, ezért féltem tőle.
2014. jún. 26. 20:23
 3/4 anonim ***** válasza:
Már ugyan túl vagy biztos az érettségin, de a legfontosabb, hogy sok versidézetet tudjál, és azt is, hogy az illető költő melyik korszakában milyen gondolatiságú verseket írt, mikor mi foglalkoztatta, és ezek köré a témák köré kellene szervezni a verseit, és idézeteket is tudni belőle.
2014. jún. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Weöres Sanyi keleti filozofikus gondolkodásáról kellett írnom. Szerencsére ezt éppen tudtam, meg kaptam hozzá egy halom verset, abból kiírtam pár idézetet meg hogy melyikekben érződik ez leginkább, így valamivel 80% felett sikerült a szóbeli. Attól tartottam, hogy valamelyik regényt lesz a téma, mert hiába adta oda a tanár a kidolgozott tételeket, nem tudtam ezt mind megjegyezni (olyanok voltak, hogy x és y szereplő hogyan viszonyul egymáshoz, meg hogy mutassam be a regény főbb szereplőinek a jellemvonásait, hasonlítsam össze a könyvet és a belőle készült filmet). A történelmet például egy olvasás után még napok múlva is vissza tudom mondani, de az irodalmat nem bírom megtanulni. A költők élete még oké, de ha egy verset kell elemezni... Pláne, hogy csak két kötelezőt olvastam el, abból meg épp egyik sem került a tételek közé. Tudom, hogy el kellett volna, de órán a tanár elmondta, hogy mit kell róla tudni, meg volt rengeteg tanulnivaló anélkül is.
2014. jún. 29. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!