Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek 1év alatt fizika...

Szerintetek 1év alatt fizika vagy kémia emelt szintű érettségire lehet eredményesebben felkészülni? (Mind két tárgyból vannak alapjaim. )

Figyelt kérdés
Mindkettőt tanultam alapórákban a középiskolában és mindkettőből 4es voltam,és szeretem is ezeket a tantárgyakat.Mindenképpen tanárral fogok készülni,főleg a számítások miatt,de az érdekelne,hogy melyikre "könnyebb"felkészülni.Tudom relatív,de még is érdekelnének a vélemények/tapasztalatok.Köszönöm!

2014. jún. 29. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
1 év sok idő, azalatt bármelyikre felkészülhetsz. Azt válaszd, ami neked könnyebbnek tűnik.
2014. jún. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1 év alatt akár mindkettőt megtanulhatod egyszerre, hisz megvannak az alapok, nem nulláról kezded el. Én a fizikát választanám, nekem könnyebb, mint a kémia, de mint írtad is relatív. Azt is vedd figyelembe, hogy milyen szakra mész egyetemen, melyik praktikusabb oda
2014. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát az orvosi lenne a cél,oda mindenki a kémiát javasolja,de nekem a fizika könyebben ment középsuliban,viszont attól tartok,hogy az emelt fizika több matek tudást igényel mint a kémia.Ez szerintetek tényleg így van?
2014. jún. 29. 18:16
 4/7 anonim ***** válasza:

".Ez szerintetek tényleg így van?"


Szerintem igen. Az emelt fizika több matekot igényel, mint az emelt kémia. Ezt mondom úgy, hogy mindkettőből van emeltem (plusz még bioszból is). A kémiánál a számításokat érdemes tanárral csinálni, esetleg valamilyen felkészítőn gyakorolni, mivel ez egy alap, ez a gerince az egésznek.

2014. jún. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló:Szóval azt mondod,hogy a számolások terén a kémiával járnék jobban?Neked melyik ment könnyebben?Melyik tárgyra kellett több időt fordítanod a kémiára vagy a fizikára?
2014. jún. 29. 19:11
 6/7 anonim ***** válasza:

"Neked melyik ment könnyebben?Melyik tárgyra kellett több időt fordítanod a kémiára vagy a fizikára?"


Tudod ezek szerintem egyéni képességek függvénye. Nekem volt már egy biosz dipim, és ugye ahhoz kellet keményen a kémia, így természetesen a kémia ment jobban.

A fizikával az volt a szerencsém, hogy én iskolás koromban mindig versenyszerűen oldottam meg a feladatokat, ezért bennem maradt egy nagyon erős pozitív kötődés a fizikával szemben. De!! bár szerettem, azért a biosz egyetemi évek alatt elkopott a tudásom, szemben a kémiával, amit keményen nyomtam (biokémia, sejtbiosz,vízkémia, genetika, gyakorlatok stb stb), ezért rá kevesebbet kellet tanulnom (számolásokat nyomtam felkészítőn), ezután látható, hogy a fizikára kellett több időt fordítanom.


Mindhárom tárgynál az a lényeg, hogy tudd a valós életben tapasztalható dolgokhoz kötni, szóval tudd beleképzelni a valós világba a tudást.

Ha ezt nem tudod, akkor nagyon kemény, és nyomasztó lesz a tanulás.

És a követelmény rendszer legyen kinyomtatva, és tudd kipipálni az átvett anyagokat, vagy éppen külön jegyzetben elkészíteni a hiányzó részeket.


(Szerintem orvosira inkább kémia kell többet, mint fizika. Fizikából egy középszint elegendő a tanuláshoz, de a kémiánál már nem lenne elegendő. Persze szakosodásoknál- pláne kutatóinál a fizika komoly szinten megjelenik)

2014. jún. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát!Utolsó válaszoló:az az igazság,hogy amikor a fizikát tanulom,akkor sokkal jobban eltudom képzelni az adott jelenséget,nem úgy,mint a kémiánál,szóval akkor ez biztosan előny,bioszból nekem is emelt érettségim van azzal szerencsére nem is volt gondom,meg szerettem is,csak a kémiával és a fizikával nem jutok dűlőre,de szerintem a fizika marad,mert azt könnyebben tanulom és jobban is érdekel mint a kémia,csak azért vacillálok,mert most a bekerülés az első.
2014. jún. 29. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!