Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jegyzetelés laptopba vagy...

Jegyzetelés laptopba vagy papírra? LÁNYOK! Milyen táskát visztek egyetemre?

Figyelt kérdés

A kettő összefügg, mert nyilván laptoptáskát, ha azt használjátok.

Na, szóval én most érettségiztem, és amit lehet, meg akarom venni előre, hogy neakkor kelljen az összes kiadást egyszerre kezelni, mikor kezdődik az egyetem. De nem tudom, mit hogy szoktak, gondolom nem sima hátitatyó, hanem valami más táska megy jobban.


Esetleg diktafonnal rögzítitek az előadást (ehhez kérdtek engedélyt)?

Nekem nincsenek tesóim, segítsetek egy elveszettkén:D!



2014. jún. 30. 14:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Én is most felvételizek. Szerintem is érdemes nem mindent az utolsó pillanatra hagyni.

Én is vinni fogom az albérletbe a laptopomat, de az órákon és papírra spirál füzetekbe fogok jegyzetelni. Nekem ez jobban tetszik. A kézzel írt saját vázlaton könnyebben kiigazodok később.

A diktafonra kíváncsi vagyok én is. Korábban kaptam, hogy hátha lehet használni az előadáson. Szerintem azért a tanár engedélye kell hozzá.

2014. jún. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

1. vagyok


Én már egy listát is írtam, amire felírtam azokat a dolgokat, amiket magammal kell vinnem az albérletbe. Viszonylag hosszú lett. :)

2014. jún. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én jogra megyek. Egy olyan füzetet fogok beszerezni amiben perforáltan vannak a lapok és azt fogom magammal hordani a lapra felírom a tantárgy nevét és a dátumot és bizonyos időközönként kitépem a lapokat és tantárgy szerint lefűzöm:) laptopot meg otthonra megtartom:)
2014. jún. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem is csak egy suli, ahová különböző emberek járnak, akik eltérő dolgokat kedvelnek...

Van, aki hátitáskával jár, van, aki nem is hord táskát, van, aki oldaltáskát vagy válltáskát hord..

Van, aki minden tárgyhoz külön füzetet használ, van, aki csak egyet, és külön fűzi a tárgyakat, van, aki nem is jegyzetel.

Én spec. még egy embert se láttam laptopon jegyzetelni az egyetemen. Egyrészt macerás, másrészt baromi idegesítő lehet, ha a billentyűzeten kopácsolnak melletted...

2014. jún. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell ezt túlaggódni. Én ugyanúgy csinálom, ahogy eddig megszoktam: minden kurzusra veszek füzetet, ha egy félév alatt nem telik be, akkor valami hasonló, kis jelentőségű tárgyat jegyzetelek bele köv. félévben.

De van olyan, aki sima lapokra jegyzetel, vagy egy füzetbe ír mindent. Én a laptopot teljesen feleslegesnek tartom. Kb. 200 vagyunk az évfolyamon, eddig 1 embert láttam laptopot használni.


Ha hátizsákot hordasz, akkor azt fogsz hordani, a kutya nem fogja nézni, kinek mi a kényelmesebb. Én sima válltáskát hordok, azt a nagyobb fajtát, abban elfér minden, ami kell.

2014. jún. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Én most leszek másodéves, de eddig minden fajtájú táskát láttam, hátizsák, kis retikül, hagyomás nőcis válltáska, de vki csak mappát hord.. :)

a jegyzetelés, az meg szerintem papírra, főleg ha ábrák kellenek.. húzigálni össze vissza..nálunk nem sokan jegyzetelnek laptopba. :)

első félévemben vettem egy nagy füzetet, ami el volt választva színek szerint.. szóval egy csomó tárgy anyaga volt benne.. na ez nekem nem jött be.. második félévben sima fénymásoló lapra jegyzeteltem.. és ezeket lefűztem tárgyankét, ez már jobb megoldásnak bizonyult, de most meg majd minden tárgynak külön füzetet akarok venni :)

nálunk (Miskolci Egyetem, ÁJK) nem lehet rögzíteni előadást :)

2014. jún. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Van olyan tanár aki nem is engedi, hogy laptopot használjanak nála.

Én mindig A/5-ös füzeteket vettem, egy félév alatt nem telt be, úgyhogy megfordítottam és a hátuljáról elkezdtem egy másik tárgyat jegyzetelni bele. De mindig valami hasonló témájú tárgyat. Vagy van ráépülős tárgy, akkor azokat is egy füzetbe írtam. Ez nagyon jól jött amikor ismételni kellett.

2014. jún. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én már egyetemre járok, megosztom a tapasztalataimat.:)

Szóval először lapokra jegyzeteltem, de annyit jegyzeteltem, és olyan kevés szabadidőm lett, hogy nem volt időm szétválogatni, és nagyon kaotikus lett az egész, tanulni sem tudtam belőle, annyira össze-vissza volt, csomószor nem is volt elég az a lap, amit magammal vittem. Vannak, akik bírják szétválogatni, nekem nem ment. Aztán vettem füzeteket, így már sokkal jobb volt szerintem, mert egyben volt, nem esett szét, meg nem kellett válogatni, beszámozgatni az oldalakat, dátumot írni rá meg ilyenek. A fontosabb tárgyakra a/4-es spirálfüzetet vettem, amikből előadás+gyakorlat is van, a szabválokra, meg azokra a tárgyakra, amikből mondjuk csak 1 előadás van, azokra vékony összetűzöttet. Vannak olyan tárgyak is, amiken egyáltalán nem jegyzetelek, mert van jegyzet a neten. Nem is nehezek a füzetek, mivel órákra nem hordok könyvet, így max 4 füzetet viszek egyszerre.

Laptopba egyébként senki nem jegyzetel, sokan visznek be előadásra, de csak neteznek rajta, gyakorlatokra nem szoktak vinni egyáltalán, nehéz is lenne, mert sok ábrát meg képletet kell leírnunk, amit nehéz laptopon csinálni.

A diktafon nem tudom, mennyire jó ötlet, mert nálunk minden órán szoktak táblára írni/vetíteni, meg nehéz a felvételben visszakeresni, és sok idő végighallgatni, én inkább titokban lekameráznám, ha írnak a táblára, amit aztán nem osztanék meg nyilvános helyen, mert egyrészt nem szabad, másrészt akkor mégkevesebben járnának be, aminek a tanár nem örül, ezért szerintem meg sem engedné, ha megkérdeznéd.

Én táskát nem vettem újat, azt használom, amivel gimibe is jártam, oldaltáska egyébként, de mivel koliban lakom, ami közel van az egyetemhez, van, hogy csak a kezemben viszem a füzetet meg 1-2 tollat, ha csak egy órára megyek be, amit kibírok kaja nélkül. A legtöbben amúgy oldaltáskát hordanak, főleg a lányok, meg úgy vettem észre, hogy azok hordanak hátizsákot, akik kevésbé adnak a kinézetükre, persze ez így általánosítás és nem feltétlenül igaz, nézhet ki egy hátizsák is jól, de pl a közgazdászok mind csini táskát hordanak, sokakon olyat is látok, amibe szerintem egy füzet bele se fér.:D

2014. jún. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én először egy nagyobb táskát vittem, ami egy A4-es füzetnél nagyobb, gondoltam fontos, h jól elférjen benne, aztán rájöttem, hogy az 1-2 füzet meg tolltartó, szemüveg ekkora táskába hülyeség, ugyhogy váltottam, egy ici pici táskára, amibe épp hogy beletudtam göngyölni ami kell :D

először gonndoltam majd egy füzetbe irok mindent, amiből ki lehet tépkedni, de ebből az lett, hogy nem tépkedtem, majd teltek a füzetek, és a végén volt h zh előtt az anyag felét igy haza se hoztam, teljesen belekeveredtem. azóta már mindenből külön füzetem van, kisebb tárgyaknál meg 1 füzetet használok 2re, egyet az elejétől másikat a végétől irom. a laptop nem jellemző, pedig 250en vagyunk a szakon, de akinél netán van az játszik rajta.

2014. jún. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
minden pont ugyanolyan, mint a középsuliba, csak egyetemnek hívják. egyszerű spirálfüzetbe írd az okosságot és ugyanazt a táskát használd mint eddig. kivéve, ha hellokittis vagy barbis, mert akkor nagyon gáznak fognak nézni. ennyi...
2014. júl. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!