Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meg tud élni az az ember aki...

Meg tud élni az az ember aki állatorvos? És mit tegyek ha senki nem támogat?

Figyelt kérdés

Állatorvos akarok lenni, de mindig le akarnak beszélni róla azzal hogy: "Ugyse tudok majd abból megélni." De ugye hogy egy állatorvos meg tud ebből élni??

De ha igen, ha nem én állatorvos leszek (engem nem a pénz érdekel, hanem, hogy az állatoknak jobb legyen).

Most akkor mit tegyek hogyha senki nem támogat?



2014. júl. 9. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Az állatorvosokat megbecsülik, és nemzetközileg is elismerik az itteni egyetemek valamelyikén szerzett állatorvosi diplomát. Az állatorvos széleskörű feladatokat végez, például az állati eredetű élelmiszereket is ellenőrzi, nem csak állatokat gyógyít. Szerintem jól el lehet helyezkedni vele, bár nagyon sokat kell tanulni, de megéri. Aki le akar beszélni róla, az nem tudja mit beszél, de ne foglalkozz ilyenekkel. Az tény, hogy rengeteget kell tanulni, de akkor is csináld végig, ha ez a célod, hogy állatorvos legyél!
2014. júl. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, úgy lesz.!! Köszönöm a választ.
2014. júl. 9. 17:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem is le akartak róla beszélni, nagyon sokáig azzal piszkáltak, hogy ebből nem fogok megélni, semmi haszna elvégeznem az egyetemet stb. Szerintem ez csak egyet bizonyít: az illetőknek halvány fogalma nincs arról, hogy az állatorvosi képzés miről szól és milyen lehetőségek vannak utána. Nem kell foglalkozni velük, állj a saját lábadra és tegyél a jövőd érdekében. Belőlem soha nem lenne állatorvos, ha rájuk hallgatok.
2014. júl. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg lehet élni, nem is rosszul. Persze ebben a szakmában is igaz, hogy ha nagyon ragaszkodsz egy konkrét elképzeléshez (pl. csak Tatabányán vagy hajlandó dolgozni és csak kisállatrendelőben), akkor csak nehezen és sokára kapsz munkát, és nem biztos hogy jól fogsz keresni (persze kezdőként ez is a minimálbér kb. 1,5-szerese).

Mivel állatorvosok látják el a házi kedvenc, egzotikus, állatkerti állatokat, lovakat, gazdasági haszonállatokat, ezen kívül irányítják az állategészségügyi és élelmiszerlánc-biztonsági hatóságokat, valamint az állatgyógyszer-kereskedelmet, ráadásul rendkívül kiterjedt kutató tevékenységet is végeznek, mindig van valami állás valahol. Mindenhol lehet jól keresni, csak keményen kell dolgozni, vagy időben váltani.


Saját rendelőt nyitni 20-25 millió Ft, ami 2-10 év alatt hozza be az árát, ez hátszél nélkül nyilván nem fog menni az első 15-20 évben.

2014. júl. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. júl. 10. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!