Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azt hallottam, hogy BME...

Azt hallottam, hogy BME mérnök informatikára kevés lány jár, de ők el szoktak jutni a diplomáig? Vagy otthagyják az egyetemet mert nehéz? Vagy miért van kevés lány?

Figyelt kérdés
Én is oda szeretnék menni, de egy kicsit félek. Biztos sokan is jelentkeznek a szakra, de gondolom kisebb csoportokra bontják(nem fognak egyszerre egy teremben 500 embert tanítani) és mi van ha a csoportban egyedül leszek lány? Egyáltalán ez lehetséges?

2014. júl. 19. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Én volt BME-sként nem ajánlom neked, csak ha tényleg szereted az embert próbáló kihívásokat. Fontos sok embert ismerned akik segíteni tudnak ebben-abban. Ez a fiú koleszban adott. De lányként nehezebb dolgod lesz, mert nem tanulási szándékkal fognak közeledni feléd a többiek.
2014. júl. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sidel ***** válasza:
100%

Az előadásokat ha nem is 500-an, de 200-300an hallgatják, csak gyakorlatoknál van kb. 30 fős csoportokra bontás. Lehetsz egyedül lány, de ettől nem kell félni.

Ha érdekel még valami, írj rám privátban


BME-s lány

2014. júl. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell félni. Azért van kevés lány, mert a többség általában nem érdeklődik a műszaki dolgok iránt. Rosszul teszik. A BME bármely karán tárt karokkal várják a lány hallgatókat is. Persze természetes, hogy néha jut rád egy kis extra figyelem, de ez inkább pozitív szerintem.

A felmérések azt mutatják, hogy lányoknál sem magasabb a lemorzsolódási arány, mint az összes hallgatót nézve.

Nekem több VIK-es lány ismerősöm van, akik a kar legjobb 10%-ban vannak bent tanulmányilag.

A kis csoport, amiről beszélsz (tankör), ott lehet hogy egyedül leszel lány, de a tankör csak az első időszakban fontos. Az előadásokon mindenki ott van, több száz ember, tehát meg tudsz ismerkedni bárkivel.

Szóval, nem kell félni, örülj neki hogy neked van lehetőséged bekerülni egy ilyen jó szakra.

2014. júl. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!