Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tanítanak irodalmat?

Miért tanítanak irodalmat?

Figyelt kérdés

Szerintem egy nagy hülyeség, főleg ahogy tanítják. Én most érettségiztem és kb 2 napom arra ment el, hogy annak a kb 10 költőnek, írónak az életrajzát tanultam. Mire jó ez? Ezeknek nagy részét 2 hét alatt elfelejtettem, és talán csak kvízkérdéseknek lennének jók. Amúgy 4-es lett az irodalmam szóval nem mondhatja senki sem, hogy hülye vagyok. Ja és ezt a verselemzést annyira erőltetik, de minek? Kit érdekel, hogy mire gondolt az a hülye költő.

Meg vannak a kötelező olvasmányok amik úgy vannak sz@rok, unalmasak ahogy vannak. Ha már azt akarják, hogy olvassunk és ne csak olvasónaplókat írkáljunk netről akkor miért nem adnak valami jobb könyveket. Mondjuk én már azokat sem olvasnám el, mert az általánosban (amikor még elolvastam a kötelezőket) már akkor megutáltam az olvasást. Én pl sokkal vizuálisabb vagyok és sztem nem csak én vagyok egyedül, de akkor miért ilyen egységes az oktatás rendszer? Én elolvasok egy könyvet alig marad meg valami, de pl matekból elég jó vagyok, akkor nekem miért kellene az irodalmat erőltetni amikor matekból sokkal többre vihetném, és amúgy tényleg mert gépésznek tanulok egy szakközépben. Az jól van, hogy néhány nagyobb költőt, írót megtanulunk meg megtanulunk érvelést írni , de a tobbi tök hülyeség mert úgy se érdekel senkit.



2014. júl. 19. 10:30
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ezen mit nem lehet érteni. Ha nem jól tanítsák, és a nagy többséget nem érdekli akkor minek? Meg minek felesleget megtanulni? Azt meg nem mondtam, hogy ne tanítsanak ének-zenét... de csak akkor az alapokat tanítanák, de azt mondjuk nem tudom, miért kell még középiskolában is tanítani? Történelemből pl ha jobban visszagondolok, akkor abból is volt amit leírtunk majd még dogában sem kérdezték, meg a nagy része nem is volt töri tétel, szóval itt is egy rakás felesleg.
2014. júl. 19. 23:21
 32/55 anonim ***** válasza:
61%

Hát, elég érdekes a hozzáállásod, kedves kérdező. Olvasd el megint a 18-as válaszát, ő állati jól leírta a dolgokat.


Utána ezt írtad: "Ja igen, lesznek a történészek és irodalmárok akik megint csak majd azt mondják, hogy az irodalom és a töri milyen fontos közben az emberek 99%-át nem érdekli, de mivel ők az okosok ezért ők mindent jobban tudnak helyettünk"


Érdekes, ha az emberek 99%-át nem érdekli, miből lesznek a történészek, meg az irodalmárok? Meg aztán minden tudományág azt mondja, hogy az övé a fontosabb... Ez törvényszerű... Meg ha annyian nem olvasnak, akkor miért vannak sikerkönyvek, miért vannak könyvek egyáltalán?


De tudod mit, igazad van. Csak tudod, az egész 12 év, amit eltöltesz általános iskolában, meg középsuliban arról szól, hogy csupa "felesleget" tanulsz. A te érvelésed alapján elég lenne 2-3 év arra, hogy megtanuljanak mindent az emberek és utána lehetne szakmát tanulni...

2014. júl. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:

És nem "tanítsák", hanem esetleg "tanítják". És ha nem jól tanítják, nem elhagyni kéne egy tárgyat, legfeljebb megreformálni.


Valaki olvas, akár milyen hitetlen - még ha a te környezetedben nem is olvasnak... És lehet, hogy egy kicsit utána kéne kérdezned és kiderülne, hogy akikről azt hiszed, hogy nem olvasnak, nem szeretik az irodalmat, szeretik, csak nem azt, amit a középiskolában leadnak. (Ha megreformálnák az irodalom oktatást, lehet, ez nem így lenne.)

2014. júl. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
61%
És nem mondtad, hogy ne tanítsanak ének-zenét, de az érvelésedből, miszerint az irodalmat nem kérik az életben, ez következik. Énekelned sem kell soha egy állásinterjún. De tornamutatványokat sem kell bemutatnod és rajzolnod sem kell.
2014. júl. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:
4 évig elvergődök majd kapok egy érettségit. Majd tanuljak tovább még, hogy legyen egy szakmám vagy diplomám. Én most meg csinálom a technikusit meg CNC-t, ami másfél év lesz, de ha jobban megnézem feleslegek nélkül kb most végeznék. Én már most szívesen dolgoznák. Ha még elmennék főiskolára akkor mikor végeznék, 23-24 évesen? De mivel nem állunk valami jó anyagilag mikor tudnék saját házat venni? 30 évesen, addig meg éljek anyámékkal?
2014. júl. 19. 23:41
 36/55 anonim ***** válasza:
61%
És egyetlen olyan tantárgyat mondj, kérlek, amiben nincs felesleg. Szerintem ilyen nincs, mégis mindent megtanulsz.
2014. júl. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:

Képzeld, mi sem állunk jól anyagilag. Gimibe és egyetemre kezdtem járni, hogy legyen egy diplomám, mert manapság érettségivel sz@rt sem érek. Három nyelvet megtanultam, mert tudom, a bölcsész szakmában így lehet érvényesülni. 25 éves vagyok és még nem végeztem a tanulással és szégyen, nem szégyen, de még anyuval élek. Majd ha lesz munkám, elköltözöm. Nem mindenki rögtön saját lakással kezd, a nővérem pl. érettségi után rögtön dolgozni kezdett és 35 évesen még mindig lakáshitele van. Ellenpélda: a kuzinom 30 éves koráig tanult, ledoktorált (történelemből), egy állati menő nemzetközi cégnél van munkája (mert sok nyelven beszél), nős és van saját lakása Budapesten, az I. kerületben.


Nem azon múlik, hogy mikor lesz saját lakásod, hogy meddig tanulsz és mit, hanem a hozzáállásodon. Ha akarom, a magyar szakos diplomámmal, a három nyelvtudásommal én is elmehetek egy nemzetközi cégnek dolgozni jövőre, amikor végzek és mire 30 leszek, nekem is lehet saját lakásom...

2014. júl. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
61%
És nem kell feltétlen saját lakás: albérletről hallottál már? Bizony nagyon sokan élnek albérletben, a saját lakásig, mert annak megszerzése nem 1-2 év.
2014. júl. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:
Azért tanulom meg, mert sajnos ez a követelmény. Ha nem tanulnék akkor nem vinném semmire.
2014. júl. 19. 23:54
 40/55 A kérdező kommentje:
Ha lehet, albérletbe nem akarok költözni, mert az nem az enyém, és csak viszi a pénzt.
2014. júl. 19. 23:59
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!