Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az osztatlan tanári szakok...

Az osztatlan tanári szakok büfé szakok?

Figyelt kérdés
Felvettek angol-biológia osztatlan tanári szakra, de félek, hogy büfészak, esetleg felvenném még mellé a német és orosz nyelvet.

2014. júl. 27. 01:21
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
nem büfészak, ezt majd akkor fogod igazán látni, mikor egyetemre jársz, nyelvet viszont tanulhatsz, azzal csak könnyebb lehet később elhelyezkedni
2014. júl. 27. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Ja, persze, túlképzés van angol- és biológia tanárokból... ugye ezt Te sem gondoltad komolyan? Csak Budapesten sokszor tucatnyi álláslehetőség van angoltanároknak, de a biológia tanárok is keresettek.
2014. júl. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Biztosan nem az, pláne ez a párosítás. Lesz majd munkád mindig.

Sőt én a helyedben egy szakfordítóit is elvégeznék majd, és lenne még egy plusz megélhetési forrásod.

Ha akarsz még mellé szakot, akkor a nyelv nem rossz választás, de talán jobb lenne még egy tt-tárgy, mondjuk kémia, vagy lehetne fizika, akár matek.

2014. júl. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Minek jelentkeztél tanárnak, ha azt hiszed, hogy büfészak? Ha az lenne, nem léteznének pedagógusok az egész országban.
2014. júl. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Ilyen hozzáállással nyugodtan mondhatjuk, hogy elvettet más elől a helyet.
2014. júl. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.


Nem hiszem, hogy elvettem volna más elől a helyet, ugyanis én nagyon komolyan veszem ezt a pályát. Én rengeteg lehetőséget látok ebben az irányban, és úgy gondolom, hogy elég rugalmas is, főleg a nyelvszakom, úgy, hogy közben még képesítést ad egy konkrét szakmára is.


Talán kicsit rosszul fogalmaztam meg a kérdésemet. Nem a szakirányom haszontalanságától tartok, hanem az egyetemen más szakosoktól (főleg műszaki szakosoktól) kapott lenézés az, ami kissé lelomboz.

Aki nem gépészmérnök, villamosmérnök, vagy építészmérnök az mehet a büfébe?

Persze vannak kivételek, de rengetegen az egész BTK-ra, úgy ahogy van csak lenézéssel képesek gondolni.


Talán ideje lenne magamat kicsit "megacélozni", mert valószínűleg még elégszer megkapom majd, hogy a szakom "büfészak", és nem ér semmit sem...

Természetes ez a terveimben nem befolyásol, de ne mondja senki, hogy nem esik neki rosszul, ha lenézik.

2014. júl. 27. 13:58
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

"Talán kicsit rosszul fogalmaztam meg a kérdésemet. Nem a szakirányom haszontalanságától tartok, hanem az egyetemen más szakosoktól (főleg műszaki szakosoktól) kapott lenézés az, ami kissé lelomboz.

Aki nem gépészmérnök, villamosmérnök, vagy építészmérnök az mehet a büfébe? "


Ha így kezded, akkor más választ kapsz. :)

Sajnos a mérnököknél megfigyelhető egy fajta arrogancia a többiekkel szemben. Egy kicsit túlértékelik magukat. Persze van kivétel, de szerintem nagyon kevés van belőlük.

(előnyben érzik magukat a 'műszakisok' egy technikai- műszaki civilizációban, mert valljuk be ez egy olyan világ)

+Ehhez még társul a társadalomban megfigyelhető általános lenézés a tanárokkal szemben, ami az utóbbi évek ellenségkép gyártásának köszönhetően csak fokozódik.


Szóval sajnos ez van, létezik, semmilyen tanárnak nem esik jól, teljesen érthető, hogy miért. Egyet tudsz tenni, hogy nem foglalkozol velük.


(hozzáteszem más szakoknál is látható ez, mondjuk a jogászokkal, vagy mondjuk sokan lenézik az kommunikációsokat is stb stb)

2014. júl. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Hát nagyon nem. Nem is hallottam még, hogy valaki annak nevezte volna. A biológia kifejezetten sok tanulást igényel.
2014. júl. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon nagy szükség van rájuk! Angol tanárra mindig is szükség lesz, biológia tanár meg alig akad. Főleg ezzel a 2-vel így könnyen elhelyezkedhetsz egy kéttannyelvű gimnáziumban, nagyon nagy a hiány angol-biológiás tanárokból!
2014. júl. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem. Eleve a fizika, kémia és biológia tanári szakok hiányszakmának számítanak. A volt gimimben olyannyira hiány van, hogy nyugdíjasokat hívtak óraadó tanárnak, mert nem volt kit felvenni.


Ha pedig végzel még két tannyelvű iskolákban is taníthatsz majd, vagyis ez még a két reál szakos tanárinál is versenyképesebb.

2014. júl. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!