Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » NKE közigazgatás-szervezőről...

NKE közigazgatás-szervezőről át lehet jelentkezni jogász képzésre?

Figyelt kérdés
Ha igen, mik a feltételei ennek?

2014. júl. 27. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem--ha jogász akarsz lenni az új felvételivel lehet csak...
2014. júl. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak mert azt mondta egy ismerősöm, hogy sok ugyanolyan tantárgy van és ha jól tanulok akkor átjelentkezhetek. De gondoltam, hogy hülyeség..
2014. júl. 27. 20:20
 3/13 anonim ***** válasza:

A sok ugyanolyan tárgy az igaz..

De átjelentkezni csak azonos vagy alacsonyabb képzési szintre lehet.

Alapképzésről..-alapra vagy FSZ-re..Osztatlan az mesterképzésnek számít..

2014. júl. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi a hasznos választ!

Ha ezt elvégzem és utána felvételizek jogra akkor lennének olyan vizsgák amiket nem kell megcsinálnom mert az NKE-n már elvégeztem? Rövidülne az 5 éves jogász szak?

2014. júl. 27. 21:10
 5/13 anonim ***** válasza:

közigazgatás-szervező szak után 4 év a jogász képzés

De áruld már el, ha jogász akarsz lenni akkor minek mész közigazgatás szakra?

Így 7 év alatt lehetsz jogász

normál 5 év CSAK.

2014. júl. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Iden jelentkeztem jogasz kepzesre elso helyen jeloltem meg. De sajnos csak 454 pontom volt ami nem elegendo.. Mert a jogasz 464 volt.
2014. júl. 28. 10:21
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen az állami ponthatár szinte elérhetetlen, de ha elvégzed a közig-szervezőt attól még ugyanolyan magas marad a ponthatár jogász szakon..és még több idődbe is kerül.

Nem okvetetlenkedni akarok, csak ha jogász akkor fizetős is lehetőség...

Hidd el kerülőúton sem lesz jobb és olcsóbb..

2014. júl. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az NKE közigazgatás-szervező szak elvégzése után szerintem jobban lesz munkád és hamarabb, mint jogászként. Aztán, ha akkor is jogász akarsz majd lenni, akkor fizetősön levelezőn is jelentkezhetsz akár munka mellet, ha úgy jó.
2014. júl. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Előttem szóló én ezt cáfolnám erősen...(jogászként sokkal könnyebb elhelyezkedni kint közigazgatás alapszakkal...én már csak tudom mert idén végeztem)
2014. júl. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jó, de az NKE állami alkalmazottakat képez, és HHK-n RTK-n szerződés is van, tehát mihent elvégzik munkába helyezik, sőt az egyetemi évek is munkaviszonynak számítanak, ezt onnan tudom, hogy haverom is oda jelentkezett. A KTK-t ugyan kevésbé ismerem, de elvileg az állami ösztöndíjasok onnan is hamar kapnak állást.
2014. júl. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!