Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatóként hányadik...

Orvostanhallgatóként hányadik évtől dolgozhatnék valamilyen orvosi jellegű munkahelyen?

Figyelt kérdés
Ugye nem kell hatodéves korom végéig diákmelókat és kukoricacímerezést vállalnom, meg anyámnál élnem orvostanhallgatóként? A hatodik év után, amikor már specializálódok, fogok tudni orvosként dolgozni?

2014. júl. 28. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Rögtön az első évtől. Egyik barátnőm járt orvosira, és már a második félévben dolgozott mellette a Heim Pál Gyermekkórházban éjszakás nővérként.
2014. júl. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Orvosként nyilvánvalóan akkor tudsz majd dolgozni, amikor orvos leszel.
2014. júl. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kb. másodévtől. De akkor max. segédápolóként. Évfolyamtársam ötödévben rengeteget mászkált, mire nagy nehezen több hónap után beállhatott ápolónak.

Egyébként első pár évben amúgy sem lesz időd dolgozni, maximum nyáron, de az se sok idő, mert 1 hónap a vizsgaidőszak, 1 hónap a gyakorlat (amiért persze nem kapsz pénzt), szóval marad egy hónapod a nyárból.

Hatodév után természetesen már orvosként dolgozol, hiszen a szakképzés maga úgy zajlik, hogy közben dolgozol.

2014. júl. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez azt jelenti, hogy 28 éves koromig gyakorlatilag nem dolgozhatok majd, és az anyámnál kell éljek? Hogy házasodom meg? Azért heti két nap (szombat és esetleg egy másik nap) csak alkalmas munkára nem? Na mindegy, köszönöm a válaszokat. Ha valakinek van tapasztalata, hogy hogyan lehetséges az orvosi egyetem mellett dolgozni és eltartani magad (ha van nyelvtudásod és egyéb kisebb képzettséged), az írjon még. Köszönöm
2014. júl. 29. 01:35
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt végig kell gondolni, amikor az ember elkezdi.

Nincs olyan szabály, hogy X. évtől lesz csak időd dolgozni.

Valaki már első évben is dolgozik mellette, valaki úgy diplomázik le, hogy sosem dolgozott mellette megélhetésért.

ha talpraesett vagy és akarod, találsz munkát. Bár én nem ajánlom a segédápolót. Egyik ismerősöm heti 3 napot éjszakázik, havi 40e Ft-ért (segédápoló), de arra a munkára bizony nem mindenki képes.

Komolyabbat meg (pénzért) nemigen fogsz tudni csinálni az egészségügyben, amíg nincs diplomád.

A diákhitelt is felveheted, főleg ha külföldön képzeled el a jövődet.

Tudtommal a házasság nem azon múlik, hogy van-e munkád :) Családot meg valószínűleg semmiképpen nem fogsz eltartani annyi pénzből, amit egyetem mellett megkeresel.

Nyelvtudással azért van esélyed valami normális melót találni. A probléma inkább ott van, hogy ezeket a normális, jól megfizetett munkahelyeket nemigen fogod tudni összeegyeztetni az órarendeddel az első években.

2014. júl. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A 28 évet hogy számoltad ki? Te 22 évesen kezded az egyetemet?
2014. júl. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most egy egyházi misszióba fogok menni. Mire visszajövök, 23 éves leszek. Mivel az egyházból választok magamnak társat, nem fogok tudni nagy eséllyel magyar lányt elvenni (mert nagyon kevesen vannak itt), egy valamirevaló külföldi nőnek pedig nem fogok kelleni pénz nélkül.
2014. júl. 30. 03:29
 8/12 A kérdező kommentje:
A szintén egyháztag barátnőm Ausztrál, s ott ápolónőként 800 000-et keres havonta. Csak azon agyalok, hogy házasodhatnék vele össze az itteni körülmények között. De lehet, hogy jobban teszem, ha itthagyom ezt a nyomortelepet, ahol szinte üldözik az értelmiséget ahelyett, hogy megfizetnék és támogatnák.
2014. júl. 30. 03:34
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez milyen egyház, meg szabad kérdezni?
2014. júl. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Na jó, te kicsit el vagy tájolva.

Ha valaki 23 évesen akarja elkezdeni az orvosit, abból arra következtetnék, hogy minden más elé helyezi. Mivel egyrészt nem könnyű végigcsinálni, másrészt meg a te korodban a legtöbben lassan a végére érnek. Nincs ezzel semmi gond, valaki sokkal később kezdi, én támogatom is, de csak akkor, ha valaki tényleg komolyan gondolja.

Ezt rajtad annyira nem veszem észre az írásod alapján.

Azért mész egyházi misszióba, mert nem vettek most fel (és ha szabad kérdeznem, eddig amúgy mit csináltál?), vagy mert a misszió fontosabb?

OFF, de milyen hívő lány az, akit az érdekel, hogy mennyi pénzed van? Korábban én is vallásos voltam. Már egy ideje nem, de ha valamit, akkor azt megtartottam a vallásos neveltetésemből, hogy nem pénz alapján fogok magamnak párt választani. És milyen hülyeség az hogy itthon nincsenek vallásos lányok? Én a SOTE-ra járok, ismerek egy csomó keresztény lányt.

Egyébként ha tényleg mindenképp külföldi barátnőt akarsz, és ilyen fontos számodra a házasság, akkor itthon tényleg ne kezdd el az orvosit. Külföldön viszont (a legtöbb) helyen fizetheted a képzést, arra meg (gondolom) nincs pénzed. Szóval kicsit gondolkodj azon, hogy mi is a legfontosabb számodra az életben, ne vágj bele valamibe, amit nem gondolsz komolyan.

22/L

2014. júl. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!