Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nem tudom mi legyek,...

Nagyon nem tudom mi legyek, és kilátástalan vagyok, sokszor pedig irreális terveket szövök, de mintha nem lenne nekem való út. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Nincsenek rossz jegyeim, de jók se különösebben. Nem érdekelnek a nyelvi szakok meg tanári meg ilyesmi pálya, értelmetlennek és idegesítőnek tartom őket. Gazdasági szakra szeretnék menni, de attól félek kizúgnék illetve be se kerülnék lehet. Nincs már kémia, fizika, biosz sem. Egészségügy szóba se jöhet és matekból sem vagyok jó. OKJ-ről úgy vélem nem a legjobb, vendéglátós szaközépbe járok, de állómunkát nem bírna a lábam... De leginkább az zavar, hogy lehet teljesen értelmetlen ember vagyok, egy normális intelligens pasi így nem állna velem szóba, mert élősködőként tekintene rám. Nem vagyok feltűnően szép sem. Magas se. Alig vannak kapcsolataim emberekkel, diákmunkáákat próbálgattam de feladtam mert értelmetlen mind....hostesskedem néha, promóciókat csináltam de a múltkor közel álltam hozzá hogy teljesen kiakadjak.

19/l



2014. júl. 30. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

" matekból sem vagyok jó" "Gazdasági szakra szeretnék menni"

Gazdasági szakokra nagyon kell a matek...

Egyébként nincs veled semmi baj, mindenki érzi így időnként hogy semmi sem érdekli és egy csődtömeg, középiskolás korban meg ez elég gyakori állapot..

Majd megtalálod az utadat ne aggódj.

2014. júl. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a legfőbb problémád, hogy nincsenek barátaid. Az emberi kapcsolatok nagyon fontosak, kell, hogy mindig tudj valakivel beszélni. Szerezz barátokat, kapcsolódj ki és utána kezdj el azon gondolkozni, hogy mely tevékenységeket végzel szívesen. Ha gazdasági szak iránt érdeklődsz, oda matek kell, de azért zseninek nem kell lenni, szorgalommal és kitartással teljesíthető. Idegennyelveket pedig érdemes tanulni, akármilyen szakot választasz. Főképpen az angol ami nagyon fontos a munkaerőpiacon, emellett a német és a francia azok, amelyek még szükségesek. Az a fontos, hogy olyan munkát/szakot/szakmát válassz amiben el tudod magad képzelni 20-30 év múlva is. Persze közben is lehet magad képezni és munkát váltani. Olvass sokat, kutakodj, beszélj emberekkel és csak találsz valamit, ami neked is tetszik. Fel a fejjel!
2014. júl. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Irtam uzenetet.
2014. júl. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Angol vizsgám megvan. Németet tanulok, spanyolba is belekóstoltam. Matek 3asra megyeget. Kis segítséggel. Ez az ami aggaszt.
2014. júl. 30. 11:56
 5/11 A kérdező kommentje:
A szociális munka ELTE-n milyen? Nagyon szar fizum lenne utána?
2014. júl. 30. 12:01
 6/11 A kérdező kommentje:
Illetve külföldön el lehet vele helyezkedni?
2014. júl. 30. 12:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Szoc. munkát nem igazán ajánlom..(és nagyon szar a fizetés..)
2014. júl. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja, gondoltam, ami hozzám illik az mindig vagy szar fizetéssel jár, vagy nem tudnám elvégezni mert nem vagyok elég szorgalmas és kitartó :) Ezt nevezik kilátástalanságnak.
2014. júl. 30. 12:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kilátástalanság hidd el. Szerintem elég kevés pályát (szakot) ismersz, hogy valóságban mint takar. Szociális munka helyett ezerszer inkább egészségügyi diploma, amit kapásból kizártál, pedig gyanítom hogy nem tudsz elvonatkoztatni attól hogy orvos meg ápolón kívül még ezernyi területe van az eü-nek. (ezt csak azért írtam mert a szoc. munkát te írtad, és akkor sokkal jobban fizetett pályád lehet pl. persze nem mondtam hogy ezt válaszd csak ebből látom hogy nem ismered még a pályákat)
2014. júl. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Lehet nem elég széles a látóköröm. Majd dolgozom rajta, csak a gond ott van, hogy ami jó azt nem tálcán kinálják.
2014. júl. 30. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!