Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Teljesen kilátástalan a...

Teljesen kilátástalan a helyzetem, hogy tanuljak így tovább? :S

Figyelt kérdés

Jelenetkezem fősulira, a BKF-re, fizetősre. Csakhogy nem állunk túl jól anyagilag. Mivel a diákhitel az egyetlen megoldás, hát felveszem, abból állom a tandíjat. (és reménykedem, ha jól tanulok áttesznek államira, meg a különböző ösztöndíjak...)

További kiadások még:

-lakhatás: ennek a sulinak kolesza nincs, albérletbe meg nem mehetek, mert akkor is sokkal drágább mint a kolesz, ha másokkal költözök össze (más suli koleszába sem mehetnék, mert tuti, h. nem vesznek fel)

-kaja

-vonatjegy(bérlet), mert hát haza is kéne jönnöm valamikor


Ez kész agyrém. Milliomosnak kell lennem ahhoz, hogy mindezt megoldjam???? Hogy kezeljem ezt a helyzetet, mit csináljak?:S


2011. jan. 8. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Nyelvvizsgázol, jó érettségit csinálsz és bejutsz államira. A diákhitelből a lakhatást, kaját, vonatot fizeted.


2. Olyan sulit keresel, ahol van koli, vagy a közeledben van és nem kell ott laknod.

2011. jan. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Másik megoldás, hogy elmész levelezőre és mellette elkezdesz dolgozni. Én is így csináltam, mivel anyámék nem engedhettük meg magunknak, hogy nappalira menjek.

Amúgy nem jártam rosszul,mert mire meglett a diplomám, lett munka és élettapasztalatom is... sokkal nagyobb esélyem volt jobban elhelyezkedni... és el is helyezkedtem.

Sok sikert!

2011. jan. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

szerintem először is nyugodj meg! nem maradsz le semmiről, sok lehetőséged van. Másodszor gondold át higgadtan!


Szerintem érdemesebb lenne egy évet dolgoznod, gyűjtögetnedmajd államilag támogatottra menned. Miért mégy költségtérítésesre, ha támogatott is van?


Másrészt: nyáron elmehetsz dolgozni, félretehetsz.

Nézz körül a tágabb rokonságban, talán van, aki támogatna. Diákmunkát is vállalhatsz, de csak akkor , ha nem túl nehéz a szakod.


A szüleid kereshetnek másodállást, pluszmunkát, hogy segítsenek.


Szerintem mindenütt van kolesz, minden iskolának van. Nézz jobban utána.


A lakóhelyeden nincs egyetem, főiskola? Vagy a közelben, ahova bejárhatnál?


Levelezőre is mehetsz és közben dolgozol.

Ezek csak elsőre olyan ijesztőek, nem olyan rossz igazából.

2011. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy ilyen hamar válaszoltatok.

Nem mehetek államira, már leérettségiztem másfél évvel ezelőtt. Nem akarok tovább várni. Se a nyelvvizsgára, se újraérettségizni nincs pénzem, hogy jobb legyen az eredmény, több legyen a pont. Most okj-s képzésre járok hétvégén, ezért dolgozni nem tudok elmenni, mert az összes olyan, hogy egyszer kell menni hétvégén egyszer nem, a munkahelyről meg nyilván nem hiányozhatok, mert "bocs, suliba kell mennem". Van itt a környéken is suli, az NYME-től 30km-re lakom, járhatnék oda is, csakhogy a BKF a komédia oktatása terén szerintem a legjobb, nem is beszélve a főváros adta különböző lehetőségekről. Anyagilag persze az NYME lenne a legjobb, de semmi gyakorlat meg lehetőség nincs itt:S Egyébként is pont ez az a szak, ahol sokkal inkább a gyakorlat számít.

2011. jan. 8. 13:14
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Azzal tisztában vagy, hogy milyenek az elhelyezkedési esélyeid kommédiával? Nem akarlak elkeseríteni, de ebbe a szakma fölösleges ennyi pénzt beleölni. Sose fogja visszahozni.

Amúgy a megoldás: vagy levező, vagy egyéni tanrend, vagy hétvégén dolgozol és havonta-kéthavonta jársz haza. Vagy ezeknek a kombinációja.

2011. jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tudom persze, mikor érettségiztem is az volt, meg azelőtt is azóta is, tisztában vagyok vele, de már nem érdekel.

Az egyéni tanrend mit jelent pontosan?

2011. jan. 8. 13:57
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Én BKF-es vagyok. Csak annyit akarok mondani, hogy igaz, hogy a BKF-nek nincs kolesza, de vannak külső koleszok, ahová be lehet jutni. Egy csomó szaktársam koleszos. Szóval én ezt így nem temetném el. A hozzáállásodból nekem kicsit úgy tűnik, hogy lusta vagy utánanézni bárminek is, inkább kifizetsz két-háromszor annyit. De komolyan. Mennyivel olcsóbb kifizetni 20.000 Ft-ot nyelvvizsgára és maximum mégegyszer ennyit érettségire, mint fizetni a költségtérítést évekig? Az meg, hogy áttesznek államira, csak mítosz. Én nem nagyon hallottam még ilyet, erre ne alapozz. Ráadásul a jól tudom, minimum 4,7-es átlag kell hozzá.
2011. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem vagyok lusta, tényleg nincs most erre pénzem, tudom hogyan működik egy új érettségi, meg a nyelvvizsga, nem készültem egyikre sem, egy emelt érettségire felkészülni meg nem 3 hónap...így feleslegesnek érzem kifizetni érte a (nemlétező) pénzt.

A koleszról írhatnál még...írtam a sulitoknak is, hogy hová lehetne, de még nem írtak vissza, ha tudsz róla valamit szívesen fogadnám. Nem adnak valami listát, hogy milyen koleszokból lehet választani?

2011. jan. 8. 16:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Tisztában vagy vele, hogy kommmédiával nem mész semmire, de mégis fizetni akarsz érte, hogy elvégezd, miközben nincs is miből? Te szimplán csak hülye vagy.
2011. jan. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem beválik, mert én ezt akarom csinálni. Félreértettél. Engem az nem érdekel, hogy mások mit gondolnak róla.
2011. jan. 9. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!