Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar nyelvtan érettségi...

Magyar nyelvtan érettségi tételek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre fogok érettségizni, 2015-ben, de már most a nyár utolsó hónapja felé közeledve szeretnék elkezdeni készülni rá, hogy megkönnyebbítsem a dolgomat kicsit jövőre, és úgy döntöttem, hogy a nyelvtan szóbeli tételekkel kezdek. Kölcsönkértem őket az egyik barátnőmtől, hogy azt is felhasználjam hozzá, de jópár cím eltér attól, mint amit nekünk az osztályfőnökünk lediktált. Van ami csak nagyon máshogy van megfogalmazva, de van ami teljesen eltér, ezért szeretném kérni a segítségeteket, hogy valaki le tudná nekem írni a tételek címeit, hogy azzal is össze tudjam hasonlítani?:)

Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2014. júl. 30. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenhol mások a tételek. Ha a számodra ismeretlenekhez szeretnél segítséget kérni, akkor írd le a tételek címét, és valahogy összehozzuk!
2014. júl. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem nem érdemes előre tanulni, én két emelt érettségit csináltam meg, és amellett is volt időm, hogy a magyar érettségim 98% legyen végül. Nem tudom, te milyen vagy, de én elfelejtettem volna a tételeket, ha előtte nyáron, majdnem egy évvel korában kezdem el megtanulni. Persze ha a a példatételeket órákon azelőtt nem tanultad meg, akkor van értelme most tanulni, de ha rendesen tanultál mindig, akkor nem igazán. :)
2014. júl. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül tér el, mert más.

A tételeket a saját tanárodnak kell kiadnia február végéig. Ha már előre kiadta, akkor rendkívül jófej volt. Amit ő mond, az a tétel, másokéval ne foglalkozz.

2014. júl. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!