Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvettek egyetemre, nincs...

Felvettek egyetemre, nincs diákom. Azt tudom, hogy rendeset hogy kell igényelni (asszem) de azt csak szeptemberben kapjuk meg (jobb esetben). Hogyan kaphatnék ideigleneset?

Figyelt kérdés

2014. aug. 5. 11:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mert nekem már kéne, csomót kell utazni ügyintézés miatt, diákkal se lesz olcsó.
2014. aug. 5. 11:59
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Most júniusban jártál még iskolába? Ha igen, akkor ott adnak.


Ha nem, akkor meg kell várnod, míg beiratkozol, befizeted a rendes diák igényléséért a díjat, és utána adnak neked az egyetemen ideigleneset.

2014. aug. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem jártam :) az a gáz, hogy beiratkozni személyesen kell majd 28-án. Igényelni talán tudok csak szereznem kell NEK azonosítót. Bár az is igaz, hogy beiratkozásra meg vinni kell fényképet, véletlenül se írták le, hogy miért.

Esetleg még tipp?

2014. aug. 5. 12:09
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezzel nem tudsz mit kezdeni. Attól, hogy fel vagy véve még nincs hallgatói jogviszonyod, majd csak beiratkozás után tudsz kérni ideiglenes diákigazolványt.

(Amúgy a rendes diákigazolványra sokszor lehet várni egy darabig, én 2 éve januárban kaptam kézhez, de volt olyan is, aki áprilisban - közben szeptemberben igényelte)

2014. aug. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, hogy akkor ez most hogy van, mert én tavaly jártam utoljára iskolába, tehát nincs érvényes diákom.
2014. aug. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kérj nek azonosítót először is. Nekünk úgy van bme-n,hogy neptunba ha beviszed ezt a nek azonosítót,akkor már meg is tudod rendelni a diákigazolványt,amit elvileg(!) ki is küldenek szeptemberig,csak nem lesz érvényesítve. Ezzel ugye sokra nem mész,szóval szeptemberig sehogy se tudsz diákként utazni,mert nincs még jogviszonyod.

Nem tudom melyik egyetemre mész,de ha van ott még index,akkor valószínűleg ahhoz kell a fénykép,mert az index elejébe beleragasztanak egy fényképet rólad.

2014. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
a lényeg az lenne, hogy utazni tudjak szóval ilyen szempontból mindegy. Amúgy óbudai egyetem.
2014. aug. 5. 13:14
 8/12 A kérdező kommentje:
az az index mi amúgy?
2014. aug. 5. 13:14
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szeptemberig, míg nincs jogviszonyod, addig nem is lesz diákod, se ideiglenes papírod. Bár most nem tudom mi van, mert egy időben elfogadták az iskolalátogatási papírt, amit a TO adott ki. Most nem tudom hogy van, de úgy néz ki szeptemberig nem tudsz kedvezménnyel utazni. Max péntektől-vasárnapig 33%-os MÁV kedvezménnyel (26 éven aluliak kedvezménye).
2014. aug. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Olyasmi, mint a közoktatásban az ellenőrző, jegyeket írnak bele. Nem mindenhol van már meg, sok helyen áttérnek teljesen elektronikus rendszerre.
2014. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!