Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » OKJ-s képzésre szeretnék...

OKJ-s képzésre szeretnék jelentkezni, de már van egy ingyenes OKJ-m és elmúltam 21 éves. Mik a lehetőségeim? Fizetős nappali képzésre mehetek még iskolában?

Figyelt kérdés
2014. aug. 9. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenfajta képzési formára mehetsz ahova megvan a szükséges előképzettséged, egy kivétel a nappali iskolarendszerű képzés!

Nappalira 21 éves korig lehet járni, utána esti vagy levelező vagy tanfolyami rendszer képzésekben tudsz tanulni.

2014. aug. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségedet!

És úgy tudnék menni nappali képzésre OKJ-n, hogyha kifizetem a teljes tandíjat?

2014. aug. 9. 19:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem mehetsz nappalira, mert törvényileg kizárt. Nem az van a jogszabályban hogy 21 éves kor után fizetni kell, hanem az hogy abban az évben iratkozhatsz be utoljára nappali iskolarendszerű képzésre amiben betöltöd a 21-et.
2014. aug. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Már csak egy kérdésem lenne: nem tudod esetleg, hogy ha jelentkeznék egy tanfolyamra, ott is járna diákigazolvány?

2014. aug. 9. 21:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Tanfolyamon nem jár diákigazolvány.

Látom nem érted a rendszert.

OKJ szakma 2 féle rendszerben szerezhető.

1. iskolarendszerű képzésben (lehet nappali 21-ig, után esti vagy levelező, jár diákigazolvány, képzés igazodik az iskolaévhez)

2. tanfolyami rendszerű képzésben (nem diákigazolvány, a képzés nem feltétlenül igazodik a tanévhez, bármikor indulhat ilyen képzés, aki ide jár nem diák)

2014. aug. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Akkor ha jól értem, én most így 22 évesen csak estin vagy levelezőin tudnék iskolarendszerű OKJ szakmát végezni?

És gondolom ezek nagyon drágák.

2014. aug. 10. 10:18
 7/7 anonim ***** válasza:

igen jól érted, illetve még az a lehetőséged van, hogy beregisztrálsz a munkaügyi központba és ott tanfolyam keretében átképeznek. Az átképzés ideje alatt járadékot kapsz (olyan 40-45 ezer/hó és természetesen ingyenes a képzés), de itt nem olyan szakképzésben részesülsz mint egy iskolában, zömében a gyorsan rövid idő alatt "ledarálható" képzéseket támogatják,hogy minél hamarabb kikerüljél a munkaerőpiacra. 3-6-8 hónapos képzések zömében.

Másik választási lehetőséged igen az iskolatrendszerű okj képzés esti vagy levelező(hivatalosan van levelező okj, de a gyakorlatban én csak esti képzéssel találkoztam)

Drága-e? Ez iskolánként változik, nincs központi meghatározott ár. Az is változó hogy havonta kérik-e a pénzt vagy félévente egy összegben. Én pl. most júniusban végeztem egy iskolarendszerű esti okj képzéssel (én ingyenes voltam, mert nem volt még okj szakmám), de akiknek fizetni kellett havi 10.000 Ft-t fizetett tanítási idő alatt (nyári szünet alatt nem kellett fizetni). A képzés 2 éves volt,szóval 200.000 Ft-be került a szakma annak akinek már volt másik okj szakmája. Ez ezért nem egy kifizethetetlen összeg annak aki dolgozik.

2014. aug. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!