Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim lennének...

Milyen lehetőségeim lennének nappali tagozaton?

Figyelt kérdés

Én egy 20 éves srác vagyok és jelenleg egy szakmunkásképzőben tanulok kőművesnek, most vagyok 2.os. Még lenne 1,5 év hátra, de én nem szeretném ezt tovább csinálni, mert sem szellemileg, sem fizikailag nem bírom. Szellemileg azt értem, hogy állandóan szivatnak. Az oktatótól kezdve, a többi diákon át, néha még a munkások is. Elvileg 7 órától kezdődik a gyakorlat, ahhoz képest 6ra berendel az oktató minket a cég telephelyére. Hogy minek, azt szerintem még ő maga sem tudja. Na mindegy, bejárok, de ezért kelnem kell 4:50-kor...5:30-kor indul a buszom. A másik pedig az, hogy én asztmás vagyok és az orvos is megmondta, hogy a lehető legrosszabb szakmát választottam, de hát istenem, máshol nem volt már hely. És azt javasolta, hogy ha már így állok, akkor bróbáljam meg nem erőltetni magam és ne idegeskedjek, mert attól is befulladhatok. Ahhoz képest ma is engem dolgoztatnak a többiek, az okató le sem *zarik minket. Ha dolgozunk az a baj, ha nem akkor az. Hiába mondom, hogy én nem bírok úgy, mint ők, nem érdekli őket. ha meg nem csinálom, akkor egyből nekem állnak, hogy miért nem dolgozok és az oktató is, hogy ha nem csinálom akkor menjek haza, igazolatlan.


Most már nagyon bánom, hogy annak idején nem tanultam a szakközépben. És arra lennék kíváncsi, hogy lenne-e nekem valami lehetőségem arra, hogy nappali tagozaton (ha lehetséges, akkor korombeliekkel) éretségit szerezhessek?


Mert nekem tetszene ez a kőműves szakma, de hogy itt, iyen körülmények között nem lesz belőlem kőműves, az is biztos. 2.os tanuló ne furikoljon már + földetlapátoljon, könyörgöm!


2010. okt. 14. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Nappalin bajosan, esti gimibe tudsz beiratkozni max. Ott meg olyan idősek lesznek az osztálytársaid, amilyenek, valószínűleg korodbeliek is lesznek.


"2.os tanuló ne furikoljon már + földetlapátoljon, könyörgöm!"

Valamiben meg kell erősödnie a kőművesnek, könyörgöm! Tényleg nem neked való ez a szakma, nyilván a többiek is azért pikkelnek rád, mert kíméled magad - ami az asztmád miatt érthető is. Ami nem érthető, hogy miért erőlteted pont a kőművességet? Ha nagyon nem tudod kitalálni, hogy mi legyél, akkor keress egy pályaorientációs tanácsadót.

2010. okt. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

20 évesen másodikas vagy a szakmunkásba? és még az se megy? szép karier...

nappalin biztos nem vesznek fel sehova (ezt remélem nem is csodálod), de ott az esti tagozat. manapság már minden nagyvárosban van egy estis gimi, oda beiratkozhatsz jövőre.

2010. okt. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha arról van szó, hogy szakközépbe jártál X éves korodig és onnan mentél szakmunkásba (tehát nem bukdácsoltál) és most akarsz váltani, akkor esti gimnázium létezik. Ha budapesti vagy, akkor nagyon jó iskolák is vannak, ahol tanítanak és érettségid is lehet, mégsem kell érte egy vagyont fizetni.


Ha sokat buktál, akkor mindenképpen egyszerű, könnyű estis gimit válassz.


A kőműves szakmát szerintem hagyd ott. Nem mintha nem lehetne elvileg jól élni belőle, de ha civilizáltabb körülményekre vágysz, akkor érettségi és normális szakma vagy felsőoktatás.

Arra figyelj, hogy ne a gyakorlaton látott stílust vidd magaddal estire. Volt olyan (nem egy), akit e miatt küldtek el onnan (bár nem ismerlek, lehet, hogy nálad szóba sem jönne olyan).

2010. okt. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!