Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a biológia...

Mi a véleményetek a biológia alapszakról? Mennyire nehéz, miket kell tanulni?

Figyelt kérdés
Könyörgöm valaki világosítson fel, mert a nyakamon a felvételi és nem tudok semmit erről a szakról!
2010. jan. 15. 16:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, csak én földrajz szakra akarok menni!:D Majd ott kiderül minden, sztem rossz nem lehet, utána kell nézni a suli honlapján és átnézni a lényegesebb dolgokat, amik a szakról szólnak!
2010. jan. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Hát azokat már átnéztem, de olyan bizonytalan vagyok.

Szeretném ha v.ki aki oda jár mondana néhány tudnivalót, h. megnyugodjak.

2010. jan. 15. 21:18
 3/27 anonim ***** válasza:
Én örülnék a biosznak is( az is érdekelne, mert jó szakma), csak sztem a pontjaim nem lesznek a határon túl! :)
2010. jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nagyon kevés volt tavaly a ponthatár ANA 170 pont körül
2010. jan. 15. 22:06
 5/27 anonim ***** válasza:

Aha tényleg, megnéztem! Valószínűleg azért, mert kevés van a biológusokból, ami neked jót jelent! Nem valószínű, hogy a biológiából tucatszakma lenne, úh. még aggódni sem kellene miatta! Sztem jó döntés, ha azt választod!

Am melyik suliban jelölnéd a bioszt?

2010. jan. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Vagy Egerbe, vagy Debrecenbe akartam menni, de azóta utánna érdeklődtem a természettudományi karoknak (biosz, föci, környezettan) és azt a választ kaptam mindenkitől, hogy nagyon-nagyon nehéz, + nagyon szívatós szak. Rengeteget kell tanulni, + bele lehet gebedni. Meg azt is mondták, hogy a biosz szakkal el se tudnak helyezkedni. (ezt olyanok mondták, akik biológus, stb. végzettséggel pHd-vel, stb. évek óta nem találnak melót.

Szóval eléggé elvették a kedvem.

2010. jan. 16. 21:19
 7/27 anonim ***** válasza:

Nekem az ismerősöm Egerbe jár a föci szakra (én is oda akarok menni) és azt mondta, hogy nagyon jó, családias az egész, jó fejek a tanárok, meg úgy az egész nagyon jó! Elhelyezkedni sztem el lehet vele, főleg külföldön, de itthon is vannak természetvédelmi hivatalok, környezetvédelmi hatóságok, önkormányzatok,..., vagy akár tanárnak elmenni(bár azt nem tervezem)!

Én föcit eddig nem igazán tanultam, de sosem volt vele bajom és úgy gondolom, h érdekel is!

Bioszt mostanában sokan választják

2010. jan. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
, mert valszeg tudnak vmit!:) Egyre nagyobb igény van a természettudományi tárgyakra, hisz nézz csak körül a világban, környezeti válság van, szal mikor menjen az ember ilyen szakra, ha nem most???
2010. jan. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

És melyiket ajánljátok inkább: a biosz, vagy a környezettan szakot?

És tudom h. kell tanulni matekot, fizikát, kémiát, én mindig hülye voltam matekból, akkor ne is válasszak ilyen szakot???

2010. jan. 17. 15:40
 10/27 anonim ***** válasza:

Én is atom hülye vok belőle! (2-es érettségi magáért beszél)! Alkalmazott matek van, szal nem az a fajta matek, amit a suliban tanítanak! Jobban meg bírod tanulni, ha elölről magyarázzák! Én is félek a matektól nagyon, mert tényleg rossz vagyok belőle! Humán tárgyak az én világom, a reál sosem érdekelt, csak esetleg a fizika, azt vmiennyire szeretem! Azt választ, amelyik jobban érdekelne és nem lenne lelkifurdalásod, hogy a másikat kellett volna!

Jó lenne ha oda jönnél és meg tudnánk egy kicsit ismerkedni akár! És máris lenne olyan, akit ismerek!:)

2010. jan. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!