Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a biológia...

Mi a véleményetek a biológia alapszakról? Mennyire nehéz, miket kell tanulni?

Figyelt kérdés
Könyörgöm valaki világosítson fel, mert a nyakamon a felvételi és nem tudok semmit erről a szakról!
2010. jan. 15. 16:46
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

:) én mindig hülye voltam matekból, és soha nem értettem. A humán tárgyakat szerettem én is :)

De olyan területen nagyon magasak a ponthatárok + telített a piac, úgyse tudnék elhelyezkedni később.

Akkor Te most milyen szakra mész és melyik suliba?

Tényleg tök jó lenne 1 ismerős :D

2010. jan. 18. 16:53
 12/27 anonim ***** válasza:

Eszterházy Károly Fősuli /földrajz szak/ ANA :) --->Remélem föl is vesznek!:D


Hát ez az, hogy sajnos mindenhol van matek és nem hiszem, hogy ezeken a természettudományi tárgyakon lenne a legerősebb! Biztos vagyok benne, h mérnöki, számviteli, gazdasági, stb. szakokon sokkal jobban kell, mint itt!

Én megjártam már egy egyetemet és pont a matek volt az egyik tényező, ami miatt otthagytam, de a legnagyobb gondom a lakhatás hiánya volt!:S (egyébként mérnöki egyetem volt)

2010. jan. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
:D tényleg egy húron pendülünk! Én is gondolkodtam a mérnökin, de hát ugye pont a matek miatt nem merek jelentkezni :)
2010. jan. 18. 20:06
 14/27 A kérdező kommentje:

Remélem, h. tényleg nem lesz olyan nehéz a matek, és h. meg tudok bírkózni vele.

Nagyon köszönöm, h. ezeket leírtad nekem. Mostmár nyugodtabb vagyok. :)

2010. jan. 18. 20:12
 15/27 A kérdező kommentje:
Csak sajnos nem a föci szakra megyek, lehet h. a környezettant választom.
2010. jan. 18. 20:13
 16/27 anonim ***** válasza:

Még én is gondolkodom, hogy a környezettant bejelöljem-e, de nem igazán tudok róla sokat!:S Utána olvasok!

Am te fiú, vagy lány vagy?:), hány éves és hol laksz? :D

2010. jan. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
23/N és Egertől 25km-re lakom
2010. jan. 18. 20:43
 18/27 A kérdező kommentje:

Amúgy nekem is a föci tetszik a legjobban, csak az a gáz, h. oda meg kevés a pontom :P :)

És te lány v. fiú?

2010. jan. 18. 20:45
 19/27 anonim ***** válasza:

20/F Egertől kb. 70km :)


Sztem simán választhatod a környezettant is, mert ha elolvasod a szakleírást és még utánajársz, akkor nagyon hasonló és a mesterképzése is a geográfusban teljesedik ki! Nem sok különbséget fedeztem fel! Valószínűleg azért alacsony a ponthatár csak, mert több jelentkezőt akarnak vonzani! Úgy vettem észre, hogy a biológia is nagyon érdekelne és biológusból sem sok van, szal ha elhelyezkedsz, akkor keresni is fogsz! Most beszéltem unokatesómmal és az egyik barátommal, és ők is biológia-orientált szakmát választanak! Egyre felkapottabb ez az egész! És ha behozzák, azt amit ígértek, vagy próbálgatnak, hogy 2012-re kötelező lesz egy természettudományi tárgyból érettségizni, akk sztem rettentően meg fog nőni az érdeklődés ezek a szakok iránt! Remélem behozzák, ezt a rendszert! :)

2010. jan. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Hú, te már nagyon beleástad magad a témába. :)

De jó, h. Te pozitív dolgokat írsz, mert más kérdést is kiírtam a témában, de mindenki elvette a kedvemet.

Most viszont már biztos, h. megjelölöm a környezettan szakot, és remélem, h. ha bekerülök bent is tudok maradni. :D

Majdcsak megbirkózok valahogy azzal a hülye matekkal. Mondjuk azt mondták a kémia sokkal nehezebb, úgyh. most már attól is parázok :), de hát minden szakon van olyan tárgy, ami nehéz.

Reméljük a legjobbakat! Neked is sok sikert kívánok a föci szakhoz!

2010. jan. 18. 22:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!