Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Heti 10 ezer forint elég egy...

Heti 10 ezer forint elég egy egyetemistának?

Figyelt kérdés
2014. aug. 22. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mire...

Bulizol, milyen messze laksz az egyetemtől, mennyit utazol, alvárlet/koliban laksz-e..

Kevés infó

2014. aug. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Albérletben fogok lakni, de arra nem kell költenem, csak kajára, utazásra és bulira.
2014. aug. 22. 19:48
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hétre van 15.000.- , de nem járok bulizni.
2014. aug. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

hát, ez engem is érdekel, jövőre koliba megy a lányom, ötletem sincs, mennyiből tud megélni (ő sem bulizós).

Mesélhetne néhány kollégista, mennyire nehéz megszokni és együttélni, túlélni :)


Bocs, hogy belepofátlankodok a kérdésedbe.

2014. aug. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
kajára, utazásra és buliba? Nem hiszem.
2014. aug. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
én heti 5ezret kapok, nem szokott ált. elég lenni, saját pénzből szoktam kiegészíteni. Nem bulizni szoktam, hanem sörözni járunk el, de monjduk azt sűrűn
2014. aug. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bulizáshoz sem feltétlen kell mindig szórni a pénzt. Heti egyszeri buli bőven belefér, ha saját magadnak főzöl nem pedig a boltban veszed a kész kaját.
2014. aug. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kb elég, de egy kicsivel többel azért kényelmesebben kijönnél. Egy hónapban ez kb 40000 Ft így. Nem tudom, melyik városba mész, de Pesten a havi diákbérlet azt hiszem 3250 Ft, így a közlekedés ezzel kilõve.Ha mondjuk befizetsz valahova ebédet, az egy hónapban kb 12000 Ft. (Ennyiért láttam azt hiszem a legutóbb) Így: 40000-12000-3250=24750. Ez osztva 4-gyel, így marad kb 6200 Ft-od hetente reggelire, vacsorára es bulikra és ha hétvégén hazamész, akkor a hazaútra is kell költened, de nem tudom milyen messze laksz az egyetemtõl. Ez a maradék szerintem ezekre nem igazán elég, ezért lenne jobb egy kicsit több pénz hetente. Persze ez csak kb számítás, nem ismerem a terveidet, igényeidet, stb. (Pl ha mondjuk fagyasztott/dobozolt kaját viszel fel magaddal a koliba, akkor az a pénz megmarad a többire, így elég lehet a heti 10000 is, vagy mondjuk kevés kaját eszel naponta, stb...) számold ki te is!
2014. aug. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Attól függ mire.

Csak kajára bőven, még egy kis buli is belefér.

Ha már kell utazni, akkor nehezebben, de ez is attól függ milyen bérlet kell.

BKV bérlet 3450, és akkor BP-n belül bárhova eljutsz.

Nekem kell BKV bérlet is, meg vonatbérlet közel 15 ezer, így közel egy 20-as elmegy bérletre, és már csak egy 20-as maradna kajára, ami már húzós.

Ha nem mész haza minden hétvégén akkor felesleges a bérlet, néha kell jegyet venni, annak is bármennyi lehet az ára.


A kaja, ha nem szóród a pénzt akkor napi 1000-1500-ból kijön, vagy ha nem is eszel főtt kaját, csak szendvicseken élsz akkor napi 500-ból is el lehetsz, hisz megveszed a kiló kenyeret meg hozzá egy kis felvágottat, és az elég napokig, de azért az már kicsit extrém lenne.


Hogy bulira mennyit költesz az rajtad múlik, meglehet venni szórakozóhelyen az üveg pezsgőt 5000-ért is, vagy csak iszol egy-két sört egy ezresért.


Nem olyan nehéz ezt kiszámolni.

2014. aug. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A kötelező minden hónapban nálam 11 ezer forint koli díj és a 3450 forintos BKV bérlet. Az utazást megtudom oldani ismerőssel szerencsére, így ez nem kerül semmibe, ha buszoznom kellene, akkor az 3200 forint lenne oda vissza egy alkalommal.


Én általában olyan napi 1000 forintból kijövök, de többnyire magamra főzök. Nem kell nagy dolgokra gondolni, tészták, gyors kaják, paprikás krumpli, tojás, ilyesmik. (A kedves szülő hozzászólónak javasolnám, hogy sürgősen tanítsa meg a lányát ilyesmikre, ha még nem tette! :))

Ha főzök, akkor általában több napra elegendőt, így pedig elég egy ezres egy napra. Ebbe belefér reggelire a zsemle, vaj, felvágott, valami zöldség mellé, uzsonnára szoktam magammal vinni valami gyümölcsöt, joghurtot, csokit, vagy túrórudit. Ha sokáig suliban kell lennem, akkor néhány szendvicset is, este pedig meleget eszek a koliban. Saját főztöt, vagy mondjuk két hetente egyszer, ha megkívánom eszek egy hamburgert, vagy rendelünk pizzát a szobával.

Ha olyan kedvem van, akkor a reggeli szendvicset müzlire cserélem, az sem egy nagy tétel.

Ha buli van, akkor inkább veszünk egy üveg valamit és megisszuk mielőtt elindulunk bulizni, avagy beülünk valahova beszélgetni és közben megiszunk valamit. Ez is max egy ezres részemről.

Néha kell vennem tusfürdőt, vagy egyéb tisztálkodási cuccokat, az nem túl nagy tétel.

Otthonról szoktam kapni húst, meg egy-két tartósabb kaját a fagyasztóba, ez elég nagy segítség.


Ergo, én is azt mondanám, hogy igény szerint napi 1000-1500 forinttal számolj, én ezzel már bőven jól kijövök, nem kell gondolkodnom általában min spóroljak, bár nem is vagyok az a költekezős fajta, nem is éhezek.

2014. aug. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!