Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha e-felvételizek, akkor nem...

Ha e-felvételizek, akkor nem is kell befizetni a 9000Ft-ot, amit a postai úton történő felvételinél szoktak? És ha már elküldtem az e-felvételimet, akkor még írhatok hozzá másik szakokat, meg sulikat, vagy azt már nem lehet módosítani?

Figyelt kérdés
Vagy meg kell adni kártyaszámot és levonják, vagy hogy van ez?
2010. jan. 15. 20:59
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a legtöbben, úgy mint te, nem olvasnak,mielőtt kérdeznek, csak mennek bele a nagyvilágba,pedig ha ellátogatnál a felvi.hu oldalra, simán megtudnál mindent, mert tényleg elég egyértelműen le van írva. Középsulis vagyok, tudom, mi az a bolognai rendszer, és tudom, hogyan működik a felvételi. Ha azt akarod, hogy ne a tájékozatlanságod miatt bukd a felvételit, komolyan nézz utána mindennek, mert ez így nem fog menni. Ha pedig felvesznek, senki nem fogja megmondani neked, mit kell csinálnod. A fősulin már nincs osztályfőnök,aki rohangál utánad.Magadnak kell mindennek utánajárnod. Szóval legyél már egy kicsit önállóbb. A választ meg már leírták előttem.
2010. jan. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Már legalább egy hónapja pásztázom a felvi.hu-t, de mivel a szabályzatban sincs leírva egyértelműen a fizetés módja, ezért gondoltam jó ha megkérdezem! Tudom milyen a felsőoktatás, hogy mindent magamnak kell intéznem, hisz már megjártam! Arra, hogy lehet módosítani már egyből az után rájöttem, amikor megírtam a kérdést!

Nem gyerekjáték ez, szal gondoltam jó ha inkább megkérdezem! Nem gondoltam, hogy ennyire lekezelő emberek vannak, akik csak azért vannak itt, hogy oltogassanak mindenkit! Itt kellene fellépni a modiknak!!!!

A bolognai rendszer én úgy tudom (eddig), hogy az oktatásban való továbblépésére( BSc-ről Msc-re akár itthon, akár külföldi egyetemeken és egységesíti a megszerzett okleveleket) és nem az oktatás szintjére(EGYETEMI, FŐISKOLAI egyenrangúsítására) vonatkozik! Ennyit tudok róla! Javítson ki vki és utána nézek!!!

2010. jan. 17. 11:08
 13/28 anonim ***** válasza:

Nem élvezem, csak kicsit idegesítő, amikor 25000 ember ugyan azt kérdezi. Ott a kereső azt is lehet használni...

Amúgy az e-felvi is kiír mindent...

2010. jan. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Idézek neked a felviről. Kb másfél perc kellett hozzá, hogy megtaláljam. E-felvételi kérdezz-felelek

"Nekem nincs folyószámlám, bankkártyám, hogyan fizethetem ki az eljárási díjat?

Egyrészt éppen erre a problémára válaszul vezettük be, hogy "sárga csekket" is lehet igényelni az eljárási díjról, ami a szokásos módon fizethető be. Az igényelt csekket előreláthatólag az április végén a jelentkezőkhöz eljuttatott regisztrációs csomagban küldjük ki.

Másrészt lényeges hangsúlyoznunk, hogy nem szükséges a használt folyószámlának vagy a bankkártyának a jelentkező nevén lennie, hiszen a befizetést nem a számla vagy bankkártya tulajdonosának neve alapján azonosítjuk, hanem az ún. felvételi azonosítószám alapján. Ezt a felvételi azonosítószámot a regisztrációs e-mailünk tartalmazza (melyet az e-felvételi felületére történő első belépés alkalmával küldünk a belépéshez szükséges biztonsági kóddal együtt), illetve az e-felvételi felületén is folyamatosan látható: átutalás esetén ezt a 12 jegyű számot kell csak a közlemény rovatban feltüntetni. Természetesen ha egy számláról több eljárási díjat is utal valaki, akkor azokat külön tranzakcióként, a hozzá való felvételi azonosítószámával ellátva kell megtennie."

2010. jan. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Jah,tegnapi 22:42-es voltam.
2010. jan. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Igen, az után olvastam, amikor kiírtam a kérdést! Addig ugyan is nem mertem még regelni sem nagyon!!! De mivel ilyen lekezelőek errefelé, ezért gondoltam megoldom egyedül is!
2010. jan. 17. 11:56
 17/28 A kérdező kommentje:
Jah és bolognai rendszer???? Mi is akkor az????
2010. jan. 17. 11:58
 18/28 anonim ***** válasza:

11:26-os vagyok. A bolognai rendszer lényege a felsőoktatás összehangolása az átjárhatóság metremetése érdekében. Célja, hogy átjárhatóak legyenek a hazai egyetemek, de akár külföldön is folytathasd tanulmányaid problémák nélkül.

Amúgy mentegetheted magad,de igazából itt arról van szó, hogy vagy nagyon hülye vagy, vagy lusta voltál utánaolvasni, mert a felvi tényleg érthetően leír mindent.

2010. jan. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Hülye vagy te! Ezek szerint Ti (TE) nem tudtátok, h mi az a bolognai rendszer! Az átjárhatóságot biztosítja, de nem a rangot(Fősuli vs. Egyetem) módosítja!

Valszeg lusta voltam utána nézni, de semmiképpen nem vagyok hülye és nem mentegetőzöm!

Felejtsd el az egészet! És légyszíves ne is írj többet, mert nem ilyen válaszokat várok!

2010. jan. 17. 13:44
 20/28 anonim ***** válasza:
Az összehangolás kedvesem nem ugyanaz,mint a rang módosítása. Csak úgy mondom. Előző voltam.
2010. jan. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!