Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A kismamák ingyen tanulhatnak...

A kismamák ingyen tanulhatnak a főiskolán?

Figyelt kérdés
2008. aug. 7. 20:33
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
37%
Igen,van diploma utáni kivándorlás, de a kismamákat nem lehet egy kalap alá venni a mindenkivel, mert kisgyerekesként a munkaerőpiacon hátrányos helyzetűnek számítanak.
2008. aug. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
37%

Tavalyi év során kb. 3x változtatták meg ezt! Csak kapkodtam a fejem. És persze a törvényes jogszabályok nem voltak elolvashatók időben sehol és senki nem tudta a választ. Először a 2006. dec-e után kezdőknek törölték el az összes tandíjmentességet. Aztán azoknak is akik 2006. dec-e előtt kezdtek, de akkor még nem voltak gyesen, vagyis utána szülnének. Most az a helyzet, hogy az egész felsőoktatást átvariálták, lehet jövőre már olyan sem lesz hogy állami meg költségtérítés! Mindenki fizetni fog fer-t (aminek már nem ez a neve), vagyis felsőoktatási hozzájárulást, amit egyszerűen az emberek tandíjnak hívnak (csak az a baj hogy így keverhető a költségtérítéses tandíjjal).

Jelenleg egy év a haladék, tehát akik államira vesznek fel, az nem fizet, de vagy csak a fer-t fizeti, és egy év után a tanulmányi eredmények alapján döntik el, mennyi tandíjat kell fizetni. Így aki jól tanul, az költségtérítésesről is átjöhet államira, ahol szintén fizetni kell, de kevesebbet, mert nem a költségtérítést fizeti, hanem a fer-t... SZval ezért találták ki hogy akkor innentől semmi értelme az állami és a költségtérítéses elnevezésnek!!! Tudom hogy elsőre alig érthető amit írtam, de így van, jól megkeverték!


KISMAMÁKRA VONATKOZÓAN: nem tudom a levelezővel mi a helyzet, de a tandíjmentességet ugye elvették tőlük, csak azoktól nem, akik előtte is kapták, hogy ne szívják ha már úgy kezdtek tanulni hogy nem kell fizetni. Helyette nagylelküen kaptak a felvételikor 50 pontot, amivel ugyan bejutnak, de hogyan fizetik utána a tandíjat??? Jó nagy marhaság az egész. Aztán kitalálták, hogy jó, akkor a kismamáknak, HA ÁLLAMIRA JELENTKEZNEK, akkor ugye nincs költségtérítéses díj, DE van a fer, amit mindenkinek fizetni kell. Nos, nagylelkűen elvileg ezt nem kell nekik fizetni, tehát államin a kismamák továbbra is ingyen tanulhatnak (amig meg nem változtatják ezt is, vagy az elmúlt pár hónapban amióta babázom meg nem változtatták).


Saját comment: én jól megszívtam az egészet, 2006-ban megterveztem hogy felvételizem, és miután jön a baba nem kell tandíjat fizetnem, de legalább tanulok babázás alatt, hogy legyen végre egy értelmes munkám. Önszorgalomból vállaltam a nyűgöt, mert hiába nagy a szája mindenkinek, egyáltalán nem buli baba mellett tanulni meg egyetemre járni!!! De ha utána dolgozni akarunk, akkor muszáj. Erre megszüntették a tandíjmentességet, elvesztettem az egyetem miatt a munkám, tehát hiába dolgoztam le az elmúlt 3 évet hogy legyen jó gyedem, csak gyest kapok! És még fizethetem a tandíjat is, ergo nem tudom folytatni az egyetemet és jelenleg filléres gondjaink vannak. Újból beadtam a felvételit, és újból felvettek ezúttal államira, NAGYON kiváncsi leszek hogy kell-e fizetnem....


És az előző kommentelőnek válaszolva: attól hogy tandíj van, a diákok NEM tudják eldönteni, hogy melyik szakma a legkifizetődőbb számukra, és azt sem tudják mert ebben senki nem segíti őket, hogy nekik mi feküdne leginkább. AKi meg nem találja meg magát, az bukdácsol. De tanulhat kettessel is valaki csak azért, mert az egyetemeken lehetetlen elvárások és bürokrácia van, ergo hiába tanulsz, jó ha átmész. ERRŐL senki sehol nem dumál, csak a "bulizós, lógós" diákokról. Ez még 50%-ban sem igaz...

2008. aug. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
65%
Ezer bocs,de ki mondta,hogy essetek teherbe?!Akkor most ne panaszkodjatok könyörgöm.Nem rosszból,de ez az egész úgy hangzik,hogy lebabáztam és most miért nem fizetnek?Miért nem ért rá az egyetem elvégzése után szülni?Nem tartom jogosnak a felháborodást.Itt vagyok én,egyedül nevel az anyukám,a kollégiumot sem bírja már a zsebünk(egyetem),és akkor még a többi kiadás is ott van,de erre sem jár semmiféle segély vagy pénz.Az 1 főre jutó jövedelmet nézik,de azt nem hogy abból a pénzből mire telik,mit kell kifizetni,most úgy néz ki,hogy hitelekhez kell folyamodnunk.És különben is államilag finanszírozott képzésnél nem kell fizetni egy kanyi vasat sem tandíjra,úgyhogy mi itt a probléma?(ennyiből jobb nekem is)Ráadásul mi ez a hülyeség,hogy ess teherbe és kapsz rögtön25-50 pontot?Kár,hogy nektek ez sem elég.Újra kérdezem:ha ennyire "rossz" a helyzetetek,akkor miért vállaltatok gyereket?
2008. aug. 29. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
0%
Istenem! Ilyen korlátoltat,szűklátókörűt mint az előző válaszoló! Fogalma sincs arról, hogy miért került ez a kérdés kiírásra, de azért beledumál a nagyok dolgába! Tán szét kéne nézzél a kérdéskör területén mielőtt hozzászólsz bármihez-is tudatlanul!
2008. aug. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%
Drága! Ha Anyuci nem bírja el a terheket, miért nem húzol el dolgozni, hogy segítsd Őt is ahelyett, hogy itt nyavalyogsz?
2008. aug. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
51%
Ezer bocs,igenis elmegyek egyetem mellett dolgozni,nem nyavalyogtam,csak példát hoztam rá,hogy nem csak nektek lehet rossz.Akkor sem értem,ha nektek ennyire nagyon rossz,akkor miért most kellett gyermeket vállalnl,miért nem ért rá egyetem után?Akkor most ki nyavalyog?
2008. aug. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Bocs ha félreértés történt,én nem a kérdezőnek válaszoltam,hanem a válaszokra,a kérdezővel semmi bajom,csak volt itt egy pár "érdekes" válasz.

Aláírás:Szűklátókörű

2008. aug. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
37%
Talán nem dolgozol akkor eleget,ha hitelhez akarsz folyamodni...? ...Nem mindenkit segít Anyuci hozzá ahhoz, hogy egyetemen tanulhasson nappalin....Ha átlátnád a dolgok mai állását, nem hozakodnál azzal elő,hogy az az előrelátó és jó ember és Szülő, aki az egyetem után kezd családalapításba - mivel ma az élethosszig való tanulás követése szükséges,hogy kétlábbal tudj a Földön állni és megélj és eltarts magad és a Családod...és ez nemcsak a fiatalokra vonatkozik, egy 28-35-40-42 éves embernek is ezt szükséges tennie ahhoz, hogy boldogulni tudjon..na, most ha egy ilyen korú embernek a fejéhez vágod nagyon okosan és bölcsen márcsak életkorodnál is fogva, hogy gondolt volna később a gyerekvállalásra....hát az egy kicsit groteszk....hátha még megspékeljük azzal, hogy hajdan nemcsak úgy ment a dolog, mint manapság, hogy gondolsz egyet tanulsz és elmész mellette dolgozni ezt azt...akkoriba vagy elmentél dolgozni normál 8órában vagy tanultál (persze-persze volt kivétel...de kevés volt a hely)...szóval, sztem/sztünk egyáltalán nem szép dolog, hogy a kormány, ami volt egy kis jó, azt hipphopp megszüntette....bár, gondolom, annyi kismama akart tanulni, hogy az igencsak megcsapta a ktg.vetést...bár, azt se értem, hogy miért zavart ez sokakat,akik kis napalis fiatalkák, mert a kismamák az államisok elől nem foglalták a helyeket, többnyire ktgtérítésesre felvételiztek ők....az irígység ami itt forrongásra késztetett sokakat...
2008. aug. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

:)

aláírás:Szűklátókörű

2008. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
26%
Tipikus magyar - akkor jó, ha nemcsak nekem, másnak is rossz...de az mégjobb, ha mégrosszabb....
2008. aug. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!