Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kötelező az 1. és 2....

Miért kötelező az 1. és 2. osztályosoknak délután 4-ig maradni az iskolában?

Figyelt kérdés

Nemrég írtam egy kérvényt az igazgatónak és nagyon pofátlan volt,egyáltalán nem érti meg a szülőt.

Nehezen,de beleegyezett,hogy két hónapig hazavihetem,de figyelni fogják a tanulmányi eredményét és ha romlik,nem fogadnak el semmilyen kifogást.

Én úgy tudtam,hogy a tanároknak kell a napi 8 órát ledolgoznia,tehát nekik kellene 4-ig lenniük,nem a gyerekeknek.

Esetleg van valamilyen jogszabály arra,hogy nem kötelezheti bent tartani délután a gyermekemet?



2014. szept. 4. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez Rózsika eszement ötlete. Ne legyen a gyerekeknek semmilyen szabadideje. Elvileg ebben az időben meg kellene tanulniuk a leckét, tanári felügyelet, segítség mellett. De nem működik a legtöbb esetben. Amikor hazaér a gyerek, akkor játék, egyéb elfoglaltság helyett tanulhatja a leckét.

Ez csak azoknak jó, akiknek a szülei délután dolgoznak és nem tudnák a felügyeletet megoldani.

2014. szept. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Ez így volt már 15 évvel ezelőtt is. Megírtuk a leckét, elolvastuk az aznapi anyagot, ha kellett, akkor valaki még egyszer elmagyarázta, aztán játszottunk, amíg haza nem mehettünk. Talán az is egy cél, hogy a társaság még jobban összeszokjon, ne csak a tanulás kösse őket össze, hanem a játék is.


Az én esetemben ez azért volt jó így, mert 4-kor értek haza a szüleim, így nem voltam egyedül.

2014. szept. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen,de ha az anya egész nap otthon van,akkor egész más minden.

És igen az én időmben is lehetett a gyerek 4-ig,de nem volt kötelező.

Ha mindent az iskola dönt el helyettem,akkor én minek vagyok.

Ha hazajön 4 után a gyerekem lesz még kedve velem is átvenni a leckét?-aligha.

2014. szept. 4. 11:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Megértem a problémád, viszont a tanárok is azért vannak, hogy a gyerek velük tanuljon, a szülő pedig egyéb elfoglaltságokat találjon ki. Nem minden gyereknek tesz jót az sem, ha többféleképpen hallja ugyanazt a dolgot, van, akit ez nagyon összezavar. Tudom, hogy ez általánosítás, lehet, hogy a Te gyereked éppen nem ilyen, de a törvényeket is általánosan hozzák létre.
2014. szept. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csak éppen tudom,mert a húgom lánya is az iskolában tanul,hogy délután nem is foglalkoznak velük úgy a tanárok,ahogy kellene.

Megcsinálják a leckét,aztán azt csinálnak,amit akarnak.

Ezt otthon is megteheti és még szem előtt is van.

Miért nincs választási lehetőségünk?

2014. szept. 4. 13:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Ennyit a magyarországi demokráciáról ... Hoffmann Rózsa ezt beletette a köznevelési törvénybe, mert pártunk és kormányunk mindent uralni akar. Nem az igazgató kötelez, ő viszont gonosz. Talán másik iskolába kéne átmenni, olyanba, ahol nem tartják magukat többre, mint a szülőket, és a gyerek érdekét tartják szem előtt.
2014. szept. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!