Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi egyetemen vannak...

Orvosi egyetemen vannak kitűnők/ közel kitűnők vagy annyira nehéz, hogy ez lehetetlen?

Figyelt kérdés

2014. szept. 5. 10:32
 1/3 reptoid ***** válasza:
52%

Persze hogy vannak. Sőt, ez az elvárás, egyszerűen ciki rossz tanulónak lenni. Sok helyről hallani, hogy kettesért már pezsgőt bontanak, nálunk ilyenkor kb. elkezdenek tanulni a javítóvizsgára - persze csak ha belefér az időbe.

Az okának a firtatásába nem mennék bele, de van pár ötletem, valószínűleg mindegyik belejátszik, csak mindenkinél máshogy.

Egyrészt tradíció, a társadalom meg magad által is elvárás, hogy jó jegyeket szerezz. Lehet anyagi oldala is az ösztöndíj miatt. Nagyon sokan jól tanulnak, ezért magas átlag kell az ösztöndíjhoz, és arra is kevés pénzt adnak nagyon. Ilyen szempontból is bele vannak "kényszerítve" az emberek. Aztán lehet olyan oka is, hogy nagyrészt olyanok kerülnek be, akik már gimiben is sokat tanultak, szorgalmasak voltak, miért hagynák ezt abba az egyetemen?


Meg igazából klasszikus értelemben nem nehéz az orvosi - utolsó évem jön, talán van egy kis rálátásom -, csak sokat kell tanulni. És szorgalommal, energiabefektetéssel sikeres tudsz lenni. És most nem akarom megbántani a hallgatótársaimat, de nem feltétlenül kell pengének lenni, elég ha szorgalmas vagy. Ezt pedig jóval több ember meg tudja csinálni, mint aki eleve penge. És ezt most szűk körben értelmezve, nyilván a teljes népességben okosak a hallgatók, de pl más, az orvosihoz hasonlítható szakokat figyelembevéve ezt nem mondanám.

De ez nem feltétlenül a hallgatók "hibája", egyszerűen a rendszer kényszeríti bele őket ebbe, illetve az ilyen embereknek van könnyű helyzete a rendszerben, hát hülye lenne nem kihasználni.

2014. szept. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Persze, vannak, nem is kevesen. Az első demó előtt én is azt gondoltam, hogy lehetetlen ötöst szerezni, és ha sikerül a kettes, akkor boldog leszek. Aztán ötöst kaptam:D 4,5-nél rosszabb átlagom sosem volt:)

Szoktak rémhíreket mesélni, de nekem az a meglátásom, hogy nem kell mindent elhinni. Vizsgáztam már olyan tanárnál, akiről szinte csak rosszat hallottam, velem mégis tök rendes volt. Lehet azért, mert mondjuk tanultam és nem úgy mentem oda, hogy fogalmam sincs az anyagról....

2014. szept. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%
Nem lehetetlen, de nem is értelmes cél. Azt tanuld ami leginkább érdekel és amivel később foglalkozni akarsz, vagy ami abban fontos. Minden orvosnak fontos az anatómia, de egy pszichiáternek másképp és más vonatkozásban, mint egy mellkassebésznek és egészen más vonatkozásban, mint egy laboratóriumi szakorvosnak, vagy járványtani szakembernek.
2014. szept. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!