Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elsőéves egyetemista vagyok...

Elsőéves egyetemista vagyok az ELTÉn.2 zh van közgazdaságtanbol, az egyik ebből hihetetlen rossz lett. A másik zh ellenére utóvizsgáznom kell, érdemes igy bennmaradni?

Figyelt kérdés

Nagyon nagyok az elvárások, nemhittem volna hogy rögtön ennyire rossz leszek, és nem sikerül semmi.

Más is igy kezdi? vagy nekem ez nem való egyáltalán?:S


2009. okt. 20. 05:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)


Persze hogy érdemes bent maradnod! Van, aki így kezdi, van, aki szerencsésebb, de tudod, az nevet, aki utoljára nevet.

Csak a saját példámat tudom elmesélni. 3 éve kezdtem szintén az eltén, egy igen nehéz szakon. A gimiben mindig kitűnő voltam, itt meg jöttek a kettesek, hármasok; a barátaim másik sulikban 4-es körül álltak. Én is úgy éreztem, h vége a világnak, abbahagyom stb. Aztán 2. félévtől egyre jobban belejöttem: most, harmadévben én vagyok 4-5, a könnyen indulók meg 2-3... :D


Szóval nyugi, itt már egy teljesen más tanulási stratégia kell, mint a gimiben és ezt időbe telik kidolgozni magadnak. A másik meg, ha elköltöztél otthonról koliba v albiba, az is egy olyan törés, amit nem lehet 2 hónap alatt megszokni.

Az UV nem jelent semmit, soha senki nem fogja megkérdezni hogy elsőévben hányas voltál közgéből, és hányadszorra lett meg! :D


Adj magadnak még egy esélyt, aztán ha rájössz hogy ez a szak mégsem tetszik, ráérsz év végén váltani.

(Bocsi ha hosszú lettem... :S)

2009. okt. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így kezdtem. Ne add fel! Nálam az első 1 év horror volt, de akkor is bebizonyítottam, hogy nem vagyok hülye, pedig az elején az az "és" meg "az" szavakat értettem a tanár mondandójából, pedig biztos voltam benne, hogy mondani akar valamit.

Neked is menni fog, bizonyítsd be magadnak. Sok sikert!

2009. okt. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
jaj, nehogymár ezért feladd:D én harmadévesen tettem le a közgáz vizsgámat (első éves tantárgy). nemkell ezen így besokallni. és 4esre :D
2009. okt. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat, eddig ugy érzem h teljes káosz.. remélem lassan lesz valami sikerélményem is
2009. okt. 20. 15:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem proginfes vagy,kérdező?Kemény az tuti,én első félévben 5 kreditet csináltam,igen jól olvastad ötöt,most már minimum 20-t.Ne csüggedj
2009. okt. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

TTK-n vagyok, szal sok közöm nincs a közgázhoz, mégis kötelező. Csak a szüleim teljesen kész vannak, hogy ki fogok esni, semmi nem sikerül, stb.. és nem értik meg h nem olyan könnyű..

csak már kezdek hinni nekik, hogy lehet ez nem nekem való

2009. okt. 21. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!