Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Évismétlés vagy osztályozó...

Évismétlés vagy osztályozó vizsga?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, most váltottam iskolát. Jelenleg nappalis felnőttképzésen tanulok, az érettségire készülök, ami ebben a tanévben lesz.


Eddig nagyon sokat, 113 órát hiányoztam betegség miatt, összesen 186 órát lehet hiányozni, és az osztályfőnököm szerint nincs osztályozó vizsga, ha azt túllépem, akkor az automatikus évismétlés.


Mit tehetnék? Nagyon sokat vagyok beteg, és nem csak úgy, hogy "jaj, tüsszentettem egyet, ma itthon maradok", hanem tényleg nem tudok bemenni. A szüleim már nagyon idegesek, apukám mérges is (mintha én akartam volna ilyen beteges lenni),nem tudom, hogy mi lesz. Nincs rá valami mód, hogy akkor se kelljen évet ismételnem, ha túllépem a 186 órát?


És ha nincs, akkor mi van olyan esetben, ha nincs idén olyan 11. osztály az iskolában, akik érettségire készülnek (tehát jövőre nem lesz érettségiző osztály)?



2014. okt. 5. 15:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
az évismétlést nem tudom hogy lehetne elkerülni, de amiatt ne aggódj hogy nincs érettségire készülő 11. osztály, érettségire akkor is elmehetsz, legfeljebb egy másik iskolában fogod megírni.
2014. okt. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)


A legfontosabb kérdés igazából az, hogy ilyenkor (ha az osztályfőnök azt mondta, és gondolom nem hazudott) tényleg nem tehetek osztályozó vizsgát, vagy csak az osztályfőnök tudta rosszul (reménykedni mindig kell :D )?

2014. okt. 5. 16:27
 3/12 anonim ***** válasza:
úgy tudom hogy osztályozó vizsgát akkor kell tenni ha egy tantárgyból az óráknak legalább 30%-áról (vagy 25?) hiányzol, nálunk úgy volt hogy aki 250 óránál többet hiányzott annak kellett vagy évet ismételnie vagy talán lehetett mindenből osztályozó/javító vizsgát tenni ilyenkor, de ebben nem vagyok biztos
2014. okt. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is 250 óránál volt a határ. Utána lehetett osztályozót tenni.
2014. okt. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Eddig rendes általános iskolában illetve gimnáziumban tanultam, ott nekünk is 250 óra volt a maximum és sajnos legtöbbször be is telt, eddig négyszer (5; 6; 10; 11. osztályban) tettem osztályozó vizsgát (igaz, hogy magántanulóként, mert mielőtt betelítettem volna a 250 óra hiányzást, engedélyezték, hogy magántanuló legyek). Most viszont felnőttképzésen tanulok, és nem tudom, hogy itt mennyiben más a helyzet. Magántanuló biztosan nem lehetek, a hiányzási határ 186 óra, amiből 73 óra (kb. 12 nap) maradt, ez nagy valószínűséggel félév előtt betelik, és nem tudom, hogy tényleg úgy van-e, ahogyan az osztályfőnököm mondta: aki betelíti a maximum igazoltan hiányozható óraszámot, az automatikusan évet ismétel.
2014. okt. 5. 17:43
 6/12 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy a jogszabály alapból évismétlést ír elő, de a nevelőtestület engedélyezheti az osztályozóvizsgát. Tehát igazat is mondott, meg nem is. Automatikus évismétlés csak akkor van, ha a tantestület a fejébe vette, hogy ők bizony senkit nem engednek osztályozóra, akinek ilyen sok a hiányzása. Viszont ha neked ilyen sok eü. problémád van, akkor ez jogszerű ugyan, de nem túl méltányos, és egy iskolában illik méltányosnak lenni a tanulókkal, azért nem hivatal, hanem iskola. Szerintem beszéljetek az igazgatóval is szép udvariasan, hogy tud-e segíteni.
2014. okt. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az igazgatóhoz kéne bemenni, és a konkrét jogszabályt, és a megfelelő paragrafust kéne elkérni és elolvasni. Ha ilyet tud mutatni, akkor van ilyen szabály.
2014. okt. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)


A sok betegség részben a nagy túlsúlyom miatt van (dolgozom rajta, 10 kiló már lement), de rendszeresen van migrén jellegű fejfájásom is (anyutól örököltem, a négy testvéremből rajtam kívül ketten migrénesek), és egyéb, magán jellegű betegségem is van. Az a baj, hogy általában jön egy hasmenés vagy más (direkt nem írom) betegség, ezért tiszta ideg leszek, és jön a migrén (ha front van, vagy valami nagy eseményre /pl. karácsony, szülinap, esküvő, ilyesmi/ készülünk, akkor szintén, plusz nagyobb /fontos/ dolgozatok előtt is).


A legjobb (nekem) igazából az lenne, ha évet kellene ismételnem, és mostantól egy ideig a mozgásra (illetve az egyéb problémáim megoldására) tudnék koncentrálni, mert félek, hogy ez a diéta is úgy végződik, mint a többi: 3-4 hónap után besokallok, mert nem bírom, és abbahagyom. Ezt nem akarom, ez az első olyan próbálkozásom, ami valamennyire sikeres, a fogyás (nagyjából) egyenletes (és nem csak vizet veszítek) és hosszú távon tartható.

De az a baj, hogy a szüleim nagyon kiakadnának. A mamám még azt is hozzám vágta, hogy ha így folytatom a hiányzásokat, akkor az apukám (még egy) szívrohamot kap az idegességtől, az anyukámat pedig kórházba fogom juttatni. Pedig én nem akarok nekik semmi rosszat.

2014. okt. 5. 18:47
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Magánjellegű betegség, hehe. :-) Van közbetegség is?

Lány vagy? A migrén miatt kérdezem.


Ha neked az a jobb, hogy évet ismételj, akkor nagyon egyszerű a dolgod, ne harcolj az osztályozóért, ne járj utána, csak törődj bele, amit az ofő mondott. Persze ha nálatok nincs 11. osztály, akkor az évismétlés iskolaváltást is jelent, ezt kalkuláld bele.


Amit a felmenőid mondanak, azt úgy hívják, hogy lelki zsarolás. Nem akarok ellenük beszélni, de neked nem az ő egészségükért kell tanulnod, hanem a saját boldogulásodért, és nem te vagy felelős értük, hanem ők érted. Nem háríthatják rád a saját problémáikat, és nem kenhetik a tanulmányi eredményedre, ha valami gondjuk van, mert a saját lábukon kell megállniuk.

Ha az apukád úgy él, hogy szívroham fenyegeti, arról nem te tehetsz, és egész biztos, hogy nem a te évismétlésed lesz az oka, ha kap még egyet. Ezek elég rossz dumák. Koncentrálj a saját gyógyulásodra és jövődre.

#6

2014. okt. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A magánjellegűt úgy értettem, hogy nem szeretném másokkal megosztani, de lehet hogy csak vicceltél, ilyenkor ez nem mindig esik le nekem. :)


Egyébként igen, lány vagyok, de ez miért számít a migrénnél? (A két tesóm, akiknek migrénjük van, szintén lányok, csak az egyik nővérem és az öcsém mentesült ez alól az "ajándék" alól.)


Amúgy ha én nem harcolok az osztályzóvizsgáért, az anyukám biztosan fog, de igazából lesz ami lesz, ha engedik, akkor ebben a tanévben teszem le az érettségit, ha nem, akkor egy év múlva, és addig meg próbálok minél több súlyfeleslegtől megszabadulni.


A "lelki zsarolást" csak a mamám csinálja, más nem igazán, és ő sem rendszeresen, ez igazából egy új szokása. Néha persze a többiek is elejtenek egy-egy megjegyzést, de nem ilyeneket, hanem például anyu szokta mondani, hogy gyógyulj már meg, menj már iskolába mert kibukok (nála akkor van migrén, mikor sok dolog összejön, ideges, és egyszer csak fáj a feje, hány, nem bírja a fényt és a zajt és járni is alig tud, olyan gyenge). Az apu az "büntetni" szokott, például kikapcsolja a netet (nem mintha annyira netezni lenne kedvem olyankor...), de ő mindent így old meg, ez nem újdonság. (Szívrohama egyébként a munkából és az anyagi gondokból adódó rengeteg stressztől és a sok cigizéstől volt, bár ő "biztos benne", hogy nem a cigitől volt (Abban is biztos, hogy nem baj, ha magas a koleszterinszintje, ezért bármit mondunk neki, nem figyel a kajákra). Egy ideig le is szokott nagyjából, de azóta szinte ugyanannyit szív, csak nem olyat, mint eddig, hanem kicsit "gyengébbet".)


Az iskolaváltás igazából nem nagy gond, idén is új sulim van, úgyhogy ha még egyszer váltani kell, az talán egy kicsit könnyebb lesz.

2014. okt. 5. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!