Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Évismétlés vagy osztályozó...

Évismétlés vagy osztályozó vizsga?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, most váltottam iskolát. Jelenleg nappalis felnőttképzésen tanulok, az érettségire készülök, ami ebben a tanévben lesz.


Eddig nagyon sokat, 113 órát hiányoztam betegség miatt, összesen 186 órát lehet hiányozni, és az osztályfőnököm szerint nincs osztályozó vizsga, ha azt túllépem, akkor az automatikus évismétlés.


Mit tehetnék? Nagyon sokat vagyok beteg, és nem csak úgy, hogy "jaj, tüsszentettem egyet, ma itthon maradok", hanem tényleg nem tudok bemenni. A szüleim már nagyon idegesek, apukám mérges is (mintha én akartam volna ilyen beteges lenni),nem tudom, hogy mi lesz. Nincs rá valami mód, hogy akkor se kelljen évet ismételnem, ha túllépem a 186 órát?


És ha nincs, akkor mi van olyan esetben, ha nincs idén olyan 11. osztály az iskolában, akik érettségire készülnek (tehát jövőre nem lesz érettségiző osztály)?



2014. okt. 5. 15:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is sok a hiányzásom általában, idén még nem hiányoztam. Már másodszor vagyok náthás, úgyhogy alig vagyok talpon, ilyenkor azt veszem észre, hogy jobban felidegesítenek a tanárok, illetve nem tudok koncentrálni. Szerintem a fogyás miatt hülyeség évet ismételni. Amúgy te akkor az idén nem is voltál suliban? Az én szüleim zsaroltak rendesen mindennek én voltam az oka, durva dolgok is voltak amiről nem szeretnék beszélni. A lényeg, hogy nem tragèdia, ha évet ismételsz, csak vigyázz, hogy jövőre is, ne évismétlés legyen belőle.
2014. okt. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Pár napot voltam iskolában, de nem sokszor tudtam bemenni.

Nem a fogyás az ok, amiért jobb lenne évet ismételni, csak ha kellene, akkor az is egy pozitívum, plusz sokszor a túlsúly is közrejátszik a betegségben.


Amúgy a gond megoldódott, az osztályfőnököm azt mondta, hogy majd teszek osztályozó vizsgát (anyu beszélt vele, nem tudom, hogy győzte meg), és kész, ha jól vagyok, bemegyek, ha nem, akkor neten küldik az anyagot (vagy lefényképezem valakinek a füzetét amikor megyek).

2014. okt. 9. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!