Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet 90% feletti...

Hogyan lehet 90% feletti emelt magyar és történelem érettségit írni?

Figyelt kérdés

Kiszámoltam, és csak akkor vesznek fel arra a szakra, amit kinéztem, ha ezek nagyon, de nagyon jól sikerülnek. Magyar emelt szinten tanulom, a törit nem.

Szerintetek hogyan készüljek fel?

Akinek már van tapasztalata, jól sikerült az érettségije, hogyan csinálta?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2014. okt. 6. 22:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Neces lesz.


Valamint az irodalom nagyon szubjektiv. Jopar pontot bukhatsz a tanar szimpatiajan mig a torin tenyekkel dolgozol.

2014. okt. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon ki van számolva. Nem lehetetlen, de nagyon minimális az esélye, hogy ezt így emeleten megcsinálod mindkettőt 90%-re. Mindenképpen csináld meg az összes előző évi feladatsort (töriől közép és emelt szinten is, a magyarnál a középből nem tudsz itt semmit hasznosítani).

Törire folyamatosn ismételd a 4 évi anyagot, nézd meg mi követelmény vagy minek hívják (oktatási hivatalnál fenn van, hogy miket kell tudni az írásbelire, szóbelire meg majd fenn lesznek késöbb a konkrét tételek). Illetve emelten atlaszt csak a II. részben lehet használni, de ott nagyon sokat segít. Minnél többször nézd át, tudd mi hol kell keresni az atlaszban. Plusz a forráselemzés is fontos a Száray tankönyveket ajánlom enek a gyakorlására, ha esetleg abból tanultok.

Sajnos a magyr nagyon relatív. Elméletileg saját véleményeket kell töb heyen is megfogalmazni, az én faktos tanárom azt mondta bármit elfogad, ami megfelelően van alátámasztva, míg más mereven ragaszkodik a saját véleményéhez. Ez nagyon szubjektív, ez ellen nem lehet tenni. Írásbeli a legjobb a régebbi feladatsorok, ehhez nagyon könyvet nem tudok ajánlani, csak hogy olvass nagyon sokat. Szöveggyűjteményből a verseket (nem feltétlen a legismertebb verseit kérdezik a költőnek, arra készülj). Sok életrajzot nagyjából, fontosabb köteti, korszakai... Magyarra nagyon nehéz készülni, mindig találnak olyat, amit egy középiskolás jó eséllyel az életében nem látott még).

Nincs esetleg más, amit beleszámolnak, vagy máshogy feljebb vinni a a pontokat, mert ez eléggé lehetetlen vállalkozás. Nyilván ne nekem legyen igazam, de erre alapozni elég necces, hogy 2 90%-os emeltet csinálj.

2014. okt. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, tisztában vagyok vele, hogy necces. Sajnos... de mindenképpen meg kellene próbálnom, átkozom magam, hogy csak most kezdtem komolyan venni ezt az egészet és nem készültem tudatosan.

De köszönöm az eddigi tippeket, megfogadom őket!

2014. okt. 8. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!