Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik lenne a...

Szerintetek melyik lenne a jobb választás? Pszichológus vagy nyelvtanár?

Figyelt kérdés
Nagyon törődő ember vagyok, imádok emberekkel foglalkozni, magyarázni nekik bármit, vagy segíteni,és főleg ezen van a hangsúly,segíteni,támogatni embertársaimat,amilyen módon csak lehet. Szeretek beszélni, imádom a nyelveket, de ezen két pálya közül nehezen tudnék dönteni. Úgy vélem,egy dupla nyelvszakos tanári szak nem csak arra alkalmas, hogy nyelvi kompetenciámat kiéljem, hanem hogy gyerekekkel foglalkozhassak, intenzíven, nap mint nap,segítve, támogatva őket.. Pszichológusként nyilván a pszichológiai problémák előtérben vannak, és sokan mondják, hogy jobban megéri, mint tanárnak lenni, de nem tudom ,mit gondoljak. Ha lehetne, mindkét szakot egyszerre csinálnám,de sajnos, döntenem kell.:)
2014. okt. 7. 15:55
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként édesapám pszichológus, édesanyám nyelvtanár...Mindketten imádják a munkájukat, és mindketten másért.. Azt sejtem viszont, hogy egy osztatlan tanárszakot manapság nehezebb elvégezni,hiszen két szakot kell egyszerre végezni, és ráadásul két nyelvet egyszerre,ahol a házifeladatok, gyakorlati foglalkozások, és rengeteg szemináriumi óra , állandó stressz nyomása alatt lennék..
2014. okt. 7. 15:57
 2/3 A kérdező kommentje:
Míg pszichológia szakon a vizsgaidőszak lenne nagyon nehéz,tanárszakon fordítva...
2014. okt. 7. 15:58
 3/3 anonim válasza:
én is pont ugyanezen rágódtam egy éve, azt kivéve, h nekem nem két nyelvem van, hanem egy nyelvem és egy ének-zeném. a tanári állást választottam, szimplán azért, mert nem volt elég jó az átlagom a pszichológusihoz. Ha a helyedben lennék (gondolom akkor Neked megvan hozzá az átlag), én a pszichológiát választanám. :)
2014. okt. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!