Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 12-dik évfolyamon matematika...

12-dik évfolyamon matematika dolgozatoknál a matek tanár megtilthatja a Négyjegyű függvénytáblázat használatát?

Figyelt kérdés

Mivel ebben a tanévben érettségizni fogok, elkezdtem járni külön órára matematikából (természetesen egy másik pedagógushoz, aki nem az én iskolámba tanít ) ahol a matek tanár teljesen megdöbbent azon, hogy nálunk nem lehet használni a négyjegyűt. Állítása szerint használhatnánk minden egyes órán és dolgozatnál.Ezen én is meglepődtem,mivel én nekem erről fogalmam se volt...Elkezdtem érdeklődni ezután a dolog után, úgy tűnik az iskolánkban ez valamiféle unikum lehet mert az évfolyamomon több osztályba se engedik.Viszont olyan velem egyidős ismerőseimet is megkérdeztem akik más intézménybe járnak és ott nekik engedélyezve van a használata.Rá kérdeztem az iskolai matek tanáromnál de elhajtott, az osztályfőnököm legyintett rá.Most mit tegyek?


Ezek szerint iskola/tanár függő, hogy engedélyezett-e a használata?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. okt. 8. 20:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
21%

Érettségin rád van bízva, az elég. Hidd el, hogy hasznosabb, ha nem abból nézed ki a dolgokat a dolgozatok során. Csak az idődet pazarlod rá. Főleg ha 3-as vagy.


Az atlasz sem jó semmire... töriből 90% felett voltam, az atlaszt soha életemben nem használtam, szerintem meg sem vettem a könyvosztás során, vagy nem tudom hogy néz ki.

2014. okt. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem engedik használni, hogy tanuld meg amit kell. Témakörönként nem nehéz ez. Ezért van érettségin megengedve, mert ott több mindennek kell egyszerre a fejedben lenni és ha elfelejtesz valamit akkor ott lesz benne.
2014. okt. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Sidel ***** válasza:
75%
Ezt a tanár nem ellened csinálja. Az osztályodban nincs olyan, aki használhatná, tehát nem diszkrimináció és a te javadra szolgál. Nekünk annak idején ugyanúgy nem lehetett használni, mint nálatok, de ez olyan nagy gond? Mármint írtok egy dolgozatot, ahhoz kell három-négy képlet. Annyit nem lehet megtanulni? Rengeteget gyakoroltok gondolom előtte, házit is kaptok, ennyi idő alatt a fejedbe is kéne, hogy menjen minden plusz tanulás nélkül. Az érettségin pedig ott lesz és ez a lényeg. Ott már egyszerre több tíz képletet is tudhatnod kell. Ha pedig úgy érzed szükséged lenne rá ott, de félsz, hogy sok időbe tart megkeresni a fontosabb képleteket, amiket nehezen tudsz megjegyezni, akkor olvasgasd előtte.
2014. okt. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
59%
Egyszer próbáltam függvénytáblázatra támaszkodva megcsinálni egy tárgyat (egyetemi fizika2), na akkor nem sikerült. A matektudásom ellenben jó és biztos alapokon fekszik, ott soha nem használtam függvénytáblázatot, azt se tudom, mi van benne.
2019. okt. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!