Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a tanárom már...

Mit tegyek, ha a tanárom már meg akar buktatni?

Figyelt kérdés

Most lettem gimnáziumos (9. osztály) és egy elit iskolába járok. Sajnos sokat hiányoztam az iskolából majdnem egész szeptemberben mostanáig, és valószínű fogok is, mert komoly betegségem van és kórházban kell feküdnöm emiatt. Van egy eléggé''szadista'' tanárom, aki amikor megjöttem az iskolába 1 hét hiányzás után máris lefeleltetett abból az anyagból, amiből tanulunk, én meg nem tudtam. Persze megadta az 1-est. Most kerültem ki megint a kórházból és mondta, hogy ebből a sok hiányzásomból elég legyen, vagy megbuktat. Elmondtam neki a történetem, de azt mondta, hogy a tanulás fontosabb az egészségnél és lesz@rja a betegségem.

Mit tegyek? Tanácsokat várok.



2014. okt. 8. 22:12
 1/7 Farkas1234 válasza:
Úristen...először is jonbulást kívánok neked! :) a második az hogy a szüleidnek kéne szolnod hogy menjenek be az igazgatóhoz hogy beszéljenek erről..vagy felmentést is kérhetsz az iskolától..hogy neked ez és az a teendöd stb:)
2014. okt. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos nem sokat. Tanulj a kórházban, és ha visszamész tudni fogod az anyagot.
2014. okt. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Hát… Egyetemen ilyenkor szó nélkül megbuktatnak, és csúszol fél évet. És középsuliban is volt olyan, hogy ismerőseimnek egy-egy baleset miatt évet kellett ismételnie.


Sajnos azt kell nézni, hogy teljesíted-e, ami az elégségeshez szükséges, és nem nézik, hogy mi okból nem teljesítetted.

2014. okt. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes elgondolkodnod a magántanulói státuszon sztm, ha ilyen sokat kell kórházban lenned. Jobbulást :)
2014. okt. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Magántanulónak kell lenned. Sok helyen, főleg egy "elit" iskolában, ahova sokan szeretnének bekerülni nem tolerálják az ilyet. Habár általában a hiányzásokra fogva akarnak évetismételtetni vagy kedvesen megkérnek, hogy menj másik iskolába. Az hogy egy tanár külön ilyen nem jelent semmit, a hiányzások száma miatt fognak kitenni. Hiába tanulod meg a kórházban, ha nem vagy bent az órán. Esetleg osztályozóvizsgát engednek, de jobb helyeken inkbb ki akarnak tenni a hely miatt.
2014. okt. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :-) , de a magántanulást nem engedok meg a szüleim.
2014. okt. 8. 22:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Márpedig ha a 250 órát meghaladja a hiányzásod, akkor így is, úgy is osztályozóvizsgát kell tenni, akkor pedig már jobb lenne ezt óraszámolgatás és idegeskedés nélkül. Beszélj az osztályfőnököddel. A magántanulóság nem azt jelenti, hogy tilos bejárni.
2014. okt. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!