Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az törvényes ha egy tanár...

Az törvényes ha egy tanár 1.9-es átlaggal meg akar buktatni?

Figyelt kérdés
2014. jún. 1. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az.
2014. jún. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Igen, az; akár 3-as átlaggal is buktathat, mivel az átlag az csak egy irányadó dolog, viszont a tanáré a végső döntés (persze 3-as átlagra nem buktatnak). Ha viszont nagyon pattogsz, akkor beír még egy pár 1-est, és akkor már nem 1,9-es lesz az átlagod.


Melyik tantárgy?

2014. jún. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, igen.
2014. jún. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nézheti az egész évi teljesítményt és akkor értékelheti elégtelenre
2014. jún. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
persze, általában 2.0 felett engednek csak át.
2014. jún. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

A törvényben csak két dolog van.


Az egyik, hogy az év végi osztályzatot a jegyek alapján kell adni. Mivel nem mondja meg, hogy ez miféle átlag és kerekítés, ebből csak annyi következik, hogy mondjuk három hármasra és egy kettesre nem lehet négyest adni.


A másik, hogy ha az év végi jegy lényegesen eltér az átlagtól, akkor a tanár ezt az osztályozó értekezleten indokolja, és ha a tantestület úgy látja jónak, a jegyet felülbírálhatja (de nem kötelessége ez, ha pl. a tanár arra hivatkozik, hogy az utolsó elégtelen dolgozat az éves összefoglalásból volt és nulla pontos egyes, akkor a tantestület akár a 2,1-re is elfogadhatja a bukást) Itt megint nem részletezi a törvény, hogy miféle átlagra gondol (a támazáró hány jegyet ér, stb.), meg hogy mi az a "lényeges eltérés", de a szokásjog az, hogy a tanár az 1,5-1,99 sávban dönthet szabadon a bukásról, ezt nem kell indokolnia. A helyi pedagógiai program rendelkezhet másként, illetve pontosíthatja ezt.

2014. jún. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 acelsziv ***** válasza:
és az rendben van, hogy nem tanulsz rendesen aztán még neked jár a pofád?
2014. jún. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Acelszív

és az rendben van hogy fingod nincs milyen körülmények között kerültem 1.9-es átlagra de jár a pofád?! Az összátlagom 3.8 amit csak ez húz le. Ilyen értelmi szinttel te sem lehettél sokkal jobb.

2014. jún. 8. 12:59
 9/9 acelsziv ***** válasza:
én is álltam bukásra középsuliban. De akkor nekem nem a pofám járt, mint neked hanem küzdöttem, mint a vaddisznó azért a nyomorult kettesért. Ez a fő különbség. Nem a törvénnyel példálóztam, kisgyerek.
2014. jún. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!