Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagykorú (19 vagyok) kérvényez...

Nagykorú (19 vagyok) kérvényezheti (gimnáziumban), vagy a szülei kérvényezhetik osztályfőnöktől, hogy szünetekben elhagyhassa az iskola területét?

Figyelt kérdés
Vagy bárki mástól? Az előző sulimban volt cigiszünet, amikor a 18 év felettiek kimehettek a suli elé, de itt majdnem mindenki 18 alatt van, úgyhogy nyilván nincs :)

2014. okt. 9. 10:49
 1/6 csabika1971 válasza:
Nagyon egyszerű kérdezd meg a tanáraidat vagy az igazgatót, hogyan és hol gyújthatsz rá. Nagykorú vagy nem kell külön engedély. Ők meg mondják majd miképpen tudod megoldani és ennyi.
2014. okt. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Attól, hogy 19 vagy, a jogaiddal ellentétben a házirendet be kell tartani. Ha az tiltja adohányzást, akkor esélyed sincs. Megértelek egyébként, én is szenvedtem a gimi végén már, de nekem a szülőkkel is gond volt, nem csak a házirenddel.
2014. okt. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 csabika1971 válasza:
Nyugi a dohányzástól ha te ragaszkodsz hozzá nem lehet eltiltani nagykorúként. Ha a házirend tiltja, akkor megmondják hol és hogyan tudod elhagyni az iskola területét, hogy rágyújts.
2014. okt. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
És ha a házirend tiltja, hogy a diák elhagyja az iskola területét? Vagy kimondja, hogy az iskola diákja nem dohányozhat? Vannak szigorúbb iskolák. A miénknél voltak szabályok az iskolán kívüli életre is. Most az egy dolog, hogy nem tartottuk be, meg másfelé néztek a tanárok, ha megláttak minket cigizni, de elvárni nem lehetett hogy engedélyezzék. Kérdezz utána, beszéld meg a tanárral/igazgatóval!
2014. okt. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 csabika1971 válasza:

Igen az iskola hozhat ilyen szabályt és rendeletet. De erre nem kötelezheti a nagykorú diákjait. Hiába az ő diákjuk.

Kiskorúnak megtilthatja a dohányzást, hisz a törvény és elméletben a szülők is mellette állnak. De egy felnőttnek már nem tilthatja, ha rá akar gyújtani.

Egy gyárban ahol jóváhagyásodként alá írsz egy szerződést, melyben rögzítve van a területen tiltott dohányzás. Ott szintén számon kérhetnek ha rágyújtasz, mert azt meg te magad vállaltad.

De egy iskola más, ha ezt megteszik bírósági úton akár meg is lehetne támadni az ilyen rendeletet. Annak ellenére, hogy nem nagyon akadna olyan hülye aki ezt meg is tenné, ha van is ilyen szabályuk.

2014. okt. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ne dohányozz és probléma sincs...
2014. nov. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!