Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak eredményesebben?...

Hogy tanuljak eredményesebben? (főleg matekot)

Figyelt kérdés
Milyen módszerekkel tudnék jobban teljesíteni az iskolában?Hogyan tudnám jobban megjegyezni azt amit a tanár mond az órán, és mit tegyek,hogy jobban menjen a matek?Egész alsó tagozatban 5-ös voltam belőle most felsőben mindig 3-4 között vagyok.Milyen módszerekkel tudnék jobban tanulni matekot?

2014. okt. 9. 15:05
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsi elírtam, ezt a kérdést nem ide szántam...
2014. okt. 9. 15:07
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

Mateknál az egyetlen ami használ, ha sokat sokat gyakorolsz. Otthon azokkal a példákkal kezd, amit az órán közösen oldottatok meg a tanárra, de a megoldást próbáld magadtól megírni. Ha nagyon elakadsz, akkor leshetsz is.

Ha nincs a suliban feladatgyűjteményetek, akkor kérj tanácsot a tanártól, hogy hol tudsz venni egyet.

2014. okt. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gyakorlás, gyakorlás és gyakorlás....

Hidd el, keveseknél működik úgy, hogy ha meglát egy akármilyen matekpéldát akkor már rögtön tudja mit kezdjen vele vagy rögtön megérti. Vannak olyan "részei" a matematikának, ahol fontos a logikus gondolkodás, az ötletek, viszont vannak mechanikus "részei" is, amiket meg lehet tanulni. Fontos, hogy mindig próbálj úgymond naprakész lenni és ne félvállról venni mert a matekban fontosak az alapok, sokszor épülnek egymásra az egyes gondolatok (pl. azonosságok). Van, aki nehezebben érti meg, több időre, segítségre, magyarázatra van szüksége, van akitől tényleg távol áll és nem feltétlenül azért mert lusta vagy buta, de szerintem túl könnyű azt mondani, hogy "nekem ez nem megy" vagy "engem ez nem érdekel és úgyse veszem hasznát". Tudom, hogy nem írtál ilyet, de gondoltam elmondom, hogy ne ess kétségbe és ne utáld meg rögtön matekot mert mostanában éppen nem túl jól sikerül, mert szerintem nem ettől függ. A matekkal érdemes, kifizetődő foglalkozni, főleg, ha az embernek jó esze is van hozzá. Nem kell neked kitűnőnek lenned matekból, de ha úgy érzed, hogy jobban is menne és esetleg érdekel is, akkor mindenképpen foglalkozz vele. Próbálj meg mindent lejegyzetelni ami elhangzik az órán, a gondolatsorokat, írd le lépésekben, hogy mit miért csináltok az adott feladatban, nyilván ez nem teljes mértékben kivitelezhető, de otthon sokkal könnyebb megérteni, ha nem csak a kész feladatot, eredményt látod. Esetleg, ha van rá lehetőség akkor korepetálásra is mehetsz, de ha van egy jó matekos osztálytársad, akkor őt is megkérheted, hogy magyarázza el, amit nem értesz vagy a tanárodat. Otthon ismételd át a megoldott feladatokat, minél többet annál jobb, először próbáld megérteni majd önállóan is oldd meg őket. Feladatgyüjteményekben, tankönyveben, de az interneten is találsz feladatokat, megoldásokkal is. Javaslom, hogy dolgozatok előtt oldd meg az összes példát. Nincs ennek semmi nagy trükkje, szerintem a gyakorlás, az, ami segíteni tud. Egyébként könnyen lehet, hogy még csak nem rázódtál bele az "iskolai életbe" a szünet után vagy, ha tanár váltás volt vagy valami ilyesmi, akkor az zavart meg vagy furcsa, nem annyira áll hozzád közel az adott anyagrész, de te is változol, szóval nem kell ezt rögtön elkönyvelni, hogy rossz vagy matekból. Mindenesetre a jó jegyekre törekedj, de nem kell rögtön megijedni!:)

2014. okt. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!