Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan tanuljak meg sminkelni?

Hogyan tanuljak meg sminkelni?

Figyelt kérdés

Anyu nem tanított meg annak idején, és én alapból elég béna vagyok az ilyen kézügyességet és stílusérzéket igénylő dolgokhoz.

Még azt sem tudom mi áll jól nekem.


Nagyon sok sminkcuccot szereztem, itthon próbálgatom netes útmutatók és videók alapján, de nem tetszik sosem az eredmény.


Van olyan hely ahol ezt tanítják?

Van sminkes tanfolyam, de az kozmetikusoknak szól. Van hasonló tanfolyam hozzám hasonló bénáknak is? (bár ha lenne is gondolom csak Budapesten, mint minden... :S)



2013. jan. 2. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is elég béna vagyok. Én is szoktam nézegetni videókat, de a jobb szememre alig látok, így a balt sosem tudom megcsinálni.. Nagyon béna vagyok benne, még alapozni sem tudok normálisan.

És nem Budapesten lakok, Tolna megyében..:)

A tanácsom pedig, hogy keress egy olyan lányt, aki szépen sminkel, akivel úgy aránylag jó viszonyban vagy és meg lehet kérni rá, akkor kérd meg, hogy segítsen neked, vagy adjon pár tanácsot:)

Remélem segítettem kicsit:)

2013. jan. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
youtube-on nézz videókat, nagyon sok sminkes videó van fent, angolul persze, úgy is keress rá, de a lényeget látod, nem muszáj érteni a szöveget
2013. jan. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

jaaaj bocsánat, most látom, hogy szoktál videókat nézni

hát akkor csak gyakorlás, gyakorlás

2013. jan. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Alapból ilyen hülye püffedt szemhéjam van, szerintem rám nem is érvényesek az általános sminkszabályok. :(
2013. jan. 2. 13:41
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

jajj olyan nincs, hogy nem érvényesek:) akkor lehet, hogy nem is vagy béna, csak te gondolod magad annak!

amúgy még gyakorolhatnál anyukádon is, lehet, jobban látod

de a videók mellett végülis sokkal jobb, ha próbálgatod, gyakorolgatsz magadnak, anyudnak

egy idő után rá fogsz jönni

2013. jan. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Anyumon nem gyakorolhatom már. Nem él velünk.


Próbálgatom magamon is mindig, csak hát én nem tudom tényleg hogy jól áll vagy sem. Jó lenne valami hús-vér segítség a neten kívül.

2013. jan. 2. 14:07
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

lényeg, h ne füstös szemet akarj csinálni magadnak, míg nem jössz bele a dolgokba, mert csak "pandamaci" leszel. először sztem elég, ha szempillaspirállal kifested magad, meg szemceruzával húzol vonalat a pillák tövébe, kicsit tovább is húzhatod kívül, de olyan 2 milliméternél ne hosszabban, mert az se néz ki jól. az alsó pillasort sose egy erős, határozott vonallal húzd ki, inkább csak kend el a festéket rajta.

szerintem egy lényege van a sminkelésnek, mégpedig, hogy soha ne a festékmennyiséggel akarj szebb hatást elérni:)

a másik dolog, hogy ne rossz minőségű dolgokat használj, mert attól csak a bőröd lesz csúnyább, valamint elkenődik rajtad minden. első körben vegyél egy jó alapozót, mondjuk rimmelt, azok 2000 ft alatt vannak. pirosító és pirosítószivacs is elengedhetetlenek, valamint szempillaspirál, ami semmiképp ne legyen mondjuk essence, mert szemspirálban elég gyenge a márka szerintem.

a szemöldöködet szedesd ki kozmetikussal és már csak át kell festened reggelente halványan vagy szemöldökszinezővel, vagy egy világosbarna szemhéjpúderrel akár és már kész is vagy :)

2013. jan. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
amúgy kremmania.hu, itt mindent lecsekkolhatsz, mielőtt megveszed és tuti nem nyúlsz mellé:)
2013. jan. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Alapozni mindenki tud, aki kicsit is a földön jár, és nem IQ-szegény. :) (Értem itt a nutella sötétségű alapozót nyom az arcára jelenségeket.)

Alapozás előtt letisztítod az arcod, kensz rá jóságos krémet (bőrtípusodnak megfelelőt). Alapozót egyenletesen elmázolod szépségesen az egész arcodon, ha gázos (az arcbőröd). Ha nem gázos, akkor itt-ott, de nem vastagon - arra ott van a korrektor, hogy elfedje a sebhelyeket, pattanásokat, meztelencsigát, egyebeket. Szemed alá is félholdban korrektort (arcbőrnél világosabbat), visszaveri a fényt, és frissebbnek tűnik a tekinteted, mert nincs már alatta beesett, sötét karika.

Most végigpúderezheted az egész arcod, vagy csak a T-vonalat, ha úgy komfortosabb (homlok és orr).

Szemöldököt belövöd a szemedhez igazítva, úgy, hogy cerkát teszel az orrodhoz, és képzeletben összekötögeted a szemöldököd bizonyos részeivel - szólj, ha nem tudod, miről beszélek. Így - megfelelő színű szemöldökceruzával vagy szemöldökporral - megrajzolva/megerősítve/definijjjálva kapsz az arcodhot tökéletesen illő szemöldökformát. (A vége elvékonyodó-elhalványuló.)

Arcbőr, szemöldök kész, jöhet a szem. Háááát feketét ne nyomasd nagyon, az nem sokaknak áll jól, elég tz....gányos, és ahogy érzem, nem múltál 20, ebben az esetben kisebb eséllyel áll jól ugyebááár. Barna szemceruza! Hajad? Szemed színe? Egy kis ez-az a szemcsiden, és voálá! A hajad ne legyen elhanyagolt, mert akkor hiába a szép smink!

Nem ördöngösség ez ám. :)

2013. jan. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 randomgirlLOL ***** válasza:

Egyetértek az előző válaszokkal, de ezek magyar nyelvű You Tube-osok, ők is segíthetnek, szerintem szépen sminkelnek :))

Follow Anna: http://www.youtube.com/user/bl4ckp4nterZ/videos?view=0

Gabifrizurai: http://www.youtube.com/user/gabifrizurai/videos?view=0&flow=..

Sok sikert a sminkeléshez! :)

2013. febr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!