Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megbántátok, hogy kollégisták...

Csubii11 kérdése:

Megbántátok, hogy kollégisták lettetek? Tényleg olyan rossz a kollégiumban? Szakközépiskolai koleszre gondolok.

Figyelt kérdés

Jövőre kollégista leszek és mindenki azzal jön hogy:

-Éhezni fogsz!

-Vissza sírod még anyádékat..stb

Mindezek ellenére nagyon kolis akarok lenni!


Kérdések:

Egy emelettel lejjebb vannak a fiúk szerintetek letudok majd járni hozzájuk?!

/nem gyerek csinálásra gondolok/

Kötelező lesz a tanuló szoba?!

A bolt 5 percre van a sulitól, ha kajás leszek eltudok menni, nem?!

Kapunk kimenőt is?!

A szobatársakkal általában jóban vagytok?!

Nagyon szopatják az elsősöket?!



2013. febr. 2. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha te magad szeretnél kolis lenni, és talpraesett, korodhoz képest önálló lány vagy, akkor szerintem jól fogod érezni magad ott.

Bevallom, én 9. osztályban "elmenekültem" a koliból, de ez inkább az én természetem miatt volt, hiszen visszahúzódó, félénk vagyok. Csak hát egy olyan suliba akartam menni, ami legközelebb 60 km-re volt a lakhelyemtől. Úgy döntöttem, bevállalom a kolit, mert nagyon szerettem volna abba a suliba járni. Én nem éreztem jól magam a koliban, elsősorban azért, mert nagyon-nagyon hiányzott a családom (szülők, 2 tesó). Hiányoztak az esti beszélgetések, a reggeli készülődés, az, hogy elvonulhatok a szobámba, a játék a tesóimmal, stb...

Két hónap után kértem, hogy hadd menjek át más suliba, anyáék végül beleegyeztek. Azt mondtam nekik, hogy a suli sem tetszik, pedig igazából csak a koli miatt jöttem el. Szóval nekem így végződött a dolog, de én még nagyon gyerek voltam 14 évesen, tudom, hogy sokan sokkal önállóbbak, érettebbek, mint amilyen én voltam 14 évesen.


Szóval ha te úgy érzed, hogy tetszene a koli, akkor nyugodtan vágj bele. Több barátnőm is kolis volt, és szerettek ott lenni.


A kérdéseidre megpróbálok válaszolni, az én (volt) kolim és a barátnőim elmondásai alapján:


Fiúkhoz le lehet menni, csak este nem.

A tanulószoba nekünk kötelező volt, de nem nagyon nézték mit csinálunk, sokan olvastak, rajzolgattak, zenét hallgattak közben. De van ahol szigorúbban veszik.

Boltba kimehetsz, csak este kell egy meghatározott időpontra visszaérni.

A kimenő alatt nem tudom mit értesz. Ha délutáni programjaid vannak, természetesen mehetsz. Haza is bármikor mehetsz hét közben is, csak szólni kell róla, vagy szülők által írásban közölni, hogy eljöttek érted.

A szobatársaimmal nem volt gond, csak én nehezen barátkozom, így 1 hónap alatt nem kötöttünk barátságot. De a barátnőim jól kijönnek a többi lánnyal, persze vannak nehéz esetek.

Az elsősöknek vannak programok ("szopatósak" is), de szerintem egyáltalán nem vészes egyik se. Legalábbis nálunk, de ez szerintem kolitól függ.


Remélem, tudtam segíteni.

2013. febr. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, annyit még hozzátennék, hogy szerintem egy kollégiumban rengeteg dolgot tanulhat egy tini. Megtanulod beosztani a pénzed, sokkal önállóbb leszel (amit máskor elintéznél egy "anyaaa, ezt csináld meg légyszi"-vel, azt most magadnak kell megoldanod). A kapcsolatteremtő képességed is sokat fejlődik, hiszen meg kell osztanod a szobádat 3-4-5 emberrel, elkerülhetetlenek lesznek a kisebb balhék, konfliktusok, amiket nektek kell megoldanotok. Meg kell tanulnod úgy tanulni, hogy anyukád nem áll ott feletted, hogy "kislányom, megcsináltad a leckét?".


Szóval rengeteg új tapasztalattal leszel gazdagabb, ha kolis leszel. Csak az a lényeg, hogy ne ragadjon magával a hév, ne élj vissza a nagy szabadsággal. Arra gondolok, hogy ne keveredj bele a bulik, alkohol, stb világába, ne hanyagold el a tanulást, legyél rendes lány a szüleid távollétében is. Akkor nem lesz baj.

2013. febr. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Elég önálló vagyok a tanulásban és nem képzelem hogy ott majd nem kell tanulnom és hogy az egész a bulizásról fog szólni..persze mindig lesznek hülyeségek és ökörségek, mert olyan nincs hogy jókislány legyek és a szobámban üldögéljek csendben..

Elég közvetlen lány vagyok szeretek ismerkedni és mindenkivel megtalálom a közös hangot..

És mivel én akarok elmenni nem anyuék küldtek így nem hiszem hogy otthagynám..végre önálló akarok lenni!

Nem kényeztetek el itthon, de SZABADSÁGRA vágyom!

Persze a koliban sem csinálhatom azt amit akarok, de mégis más hogy nincs ott apuci meg anyuci és fogják a kezem..

Éhezéstől nem félek, embereket szeretem sőt igénylem a társaságot..

Művész suli szóval nem hiszem hogy nagyon szigorúak lennének a szabályok..

A kimenőt pedig úgy értem, hogy pl;

6-tól 8-ig elmehetek a városba sétálni, vásárolni, stb.

2013. febr. 2. 23:59
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
(előző válaszoló vagyok) A leírtak alapján neked tényleg a koli való, szerintem nyugodtan menj el. :) Persze, nem is azt mondtam, hogy jókislányként tanulj minden szabad percedben. Ennyi idősen kellenek a hülyéskedések, ökörségek, nagy nevetések, csínytevések, korotokhoz illő bulik. Csak ne fajuljon el a helyzet, erre kell figyelni. :)
2013. febr. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!