Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudok dönteni. Melyik...

Nem tudok dönteni. Melyik szakmát válasszam?

Figyelt kérdés

Már vagy 4 éve az a tervem hogy csecsemő és gyermekápló legyek, de most hogy 11.-es vagyok egy egészségügyi középiskolában, iszonyatosan megirigyeltem a felsőbb évesek OMSZ-es pólóját.Nem is csak emiatt, de nem tudom eldönteni, hogy csecsemőápoló vagy mentősápló legyek?

Érvek:

Csecsemőáploó:-Nagyon szeretem a gyerekeket

-Eredetileg ez volt az álmom

-szeretnék gyerekekkel foglalkozni

MentősáplÓ:Az a gond hogy nőket nem igazán vesznek fel én meg ugye lány vagy.

-Imádom ahogy vonul a rohamkocsi

-Szeretek segíteni

-Imádom az Adrenalint az izgalmakat

-régen rendőr szerettem volna lenniés most a mentős nagyon hasonlít ehhez a szakmához mert gyors, száguld,lehet segíteni embereken,imádok mindenben részt venni.

ÉS NEM TUDOK DÖNTENI.

Már csak 1 évem van eldönteni, és nem tudok dönteni.Nagyon kétségbe vagyok esve mert az ciki lenne ha én lennék egyedül osztályban aki a mentős szakáplót választaná,mert nők nem igazán szoktak menni oda,de még attól is félek, hogy nem kapok munkát mentősként mert lány vagyok.

17/Lány



2014. okt. 13. 18:49
 1/2 anonim válasza:

Szerintem ha valaki enyire megszálott az mindenképp tartson ki a ("hülye ötlete melett") :)!!!Viszont ezt csak saját magad tudod eldönteni...

Én azért azt mondom kicsit legyél körültekintőbb, mert ezeken a dolgokon kívűl hogy OMSZ-es póló meg vonuló rohamkocsi, adrenalin, lehet hogy meg kéne vizsgálni még pár dolgot!Tudom nem számit...meg nem azért csinálja az ember...meg hát nem illik,....de azért pl. a fizú sem egy útolsó dolog hosszútávon! De ahogy érzed...szép hivatás mindkettő!!Sok sikert!

2014. okt. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nemhogy nem vesznek fel. Nem vehetnek fel. Így ha marad a mentő mint terv akkor irány a mentőtiszti. De ha rám hallgatsz maradsz a gyerekápolónál, a párom is az így belelátok mindkettőbe. Értékesebb a gyerekkel foglalkozni legalábbis szerintem, mint az utcán tekeregni a szirénáskocsival.


Üdv: Egy mentő

2014. okt. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!