Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » FOKSZ-al elhelyezkedés a mai...

FOKSZ-al elhelyezkedés a mai világban? Esetleg diploma? Vélemények?

Figyelt kérdés

2 éves egyetemi képzésen vagyok, egyenlőre teljes mértékben tervezem, hogy a képzés elvégzése után megyek tovább, BA ra. Azonban ez változhat. Logisztika szakirány lesz a cél. Sajnos egyre több a két éves emelt okj amivel összekeverendő (bár nem sokkal tér el egymástól ez igaz).


Szerintetek a mai világban mennyire lehet elhelyezkedni egy 2 éves NEM okj hanem egyetemi képzéssel(nem mintha olyan nagy különbség lenne)... Esetleg tapasztalatok? Hallottam már olyat is persze, hogy két éves szakmával (hasonló kaliber, mint ez) alap fizuért 120 nettó körül és fellépegetett a ranglétrán. Azonban egy diplomával alap a 220 nettó környéke szóval elgondolkodtató, hogy tanuljon-e még az ember 3-4 évet ha tud.


Nektek mi erről a véleményetek? Köszi előre is.

UI: Nem kell lenézni ezt a gondolatmenetet, nem kell mindenkinek diploma még akkor sem ha ez nem kézzel fogható szakma.


2014. okt. 14. 17:28
 1/7 A kérdező kommentje:
És természetesen a "semmit nem ér a két éves" mocskolódást mellőzzétek, esetleg normális körítéssel írjátok le, ha így gondoljátok. Köszi..... 21/f
2014. okt. 14. 17:29
 2/7 anonim ***** válasza:
El lehet helyezkedni azzal is, de amint leírtad egyetemmel már csak a végzettséged miatt is többet fogsz keresni alapból. Az pedig a te döntésed, hogy leéldegéled az életed, vagy szenvedsz még 3-5évet és komoly pénzeket keresel.
2014. okt. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kösui, szóval te annyira nem hiszel a ranglétrás lépegetésben, ha elég rátermett az ember. :D
2014. okt. 14. 18:22
 4/7 anonim ***** válasza:

2 éve vezették még csak be, idén végeznek azok akik akkor elkezdték, szóval nem igazán lehet megmondani mit ír a mai világban, hisz nincs semmiféle adat még róla.

Nyilván függ attól, hogy miből csinálod vagy mellette van-e valamilyen szakmád még mellette stb. Szrrintem kb. annyit fog érni, mint az OKJ, hisz az FSZ-ből alakították át, az meg kb. egy felsőb fokú(nem tudom hogyan rangsorolják)OKJnak felel meg.

2014. okt. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy lehet feljebb lépegetni szerintem, de ha nincs diplomd egy bizonys szintnél nem tudsz feljebb lépni, mert a magasabb pozíciókban már alap követelmény a BA/Bsc. Kb. egy középvezetői szintig juthatsz vele, ha ügyes vagy, de mondjuk egy nagy cégnél egy fontosabb, vezető pozíció esélytelen (nem tudom milyen FOKSZon vagy, de ha jól tudom a legtöbben gazdaságin vannak, csak a példa miatt)
2014. okt. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, csak a példa kedvéért én is gazdaságin vagyok. Azon belül pedig logisztika. Csak egyszerűen felmerült bennem a kérdés. Az igaz, hogy most végeznek az "elsőként kezdettek" majd meglátjuk, hogy fogadja a piac, nyilván nem mindegy kinek milyen protekciója van. Köszi.
2014. okt. 15. 23:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Végül hogy döntöttél kedves kérdező?

Milyen utat jártal be ez a 4 év elteltével?

2018. júl. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!