Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogi NAPPALIS egyetem mellett...

Jogi NAPPALIS egyetem mellett lehet dolgozni?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék jelentkezni,22 éves vagyok.. Megszoktam,hogy saját minimálbéres keresetem van,ami lóf*ra sem elég (bár így,hogy itthon lakom könnyebb)és ez nagy lendületet adott nekem,hogy elvégezzek egy egyetemet,mivel egy érettségivel többre nem is fogok jutni. Viszont nem szeretnék élősködni a szüleim nyakán,hogy még 30 éves koromig őket pumpoljam anyagilag.Levelezősre nem szeretnék menni.

Fel lehet úgy venni tantárgyakat,hogy pár napon bent vagyok reggeltől-estig és a maradékokon,pl.csütörtök,péntek nincs iskola,hanem munka hétvégével együtt?Vagy valahogy máshogy,ahogy tuti belefér a munka? Igazából bármilyen munka jó lesz majd,most se álmaim munkáját csinálom,szóval az lényegtelen,csak keressek vele,és normális legyen. (bejelentett,kifizetnek,nem táncos/szex munka!!!) Zara,Bershka stb ilyen helyekre lehet menni olyan részmunkaidőbe,hogy az órarendemhez alkalmazkodnak? Vagy gyárba? Köszi !


2014. okt. 19. 08:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel ez nappali egyetem, a tárgyakat nem azzal a szándékkal osztáj be, hogy legyen időd melózni melette. Röviden, nem, max akkor, ha nem jársz be, csak akkor mi értelme?
2014. okt. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát akkor marad a szülői segítség, Köszi a választ! :)
2014. okt. 19. 09:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudsz diákmunkát vállalni nappali tagozat mellett. De közel sem annyit fogsz keresni, mint a minimálbér, igaz nem is tudsz heti 40 órát melózni. Úgy fogd fel, hogy valamennyit azért keresel. 20-30 ezret maximum,több nem fér bele az időbe, és tanulni is kell nem csak órára járni. Ha tényleg jogász szeretnél lenni akkor vizsgaidőszakban meg előtte való hetekben már nem fogsz tudni dolgozni. Nyáron meg többet tudsz vállalni, ezt így szokták csinálni.
2014. okt. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát én 40-50 ezerre számítanék.Ebből 10-15 ezret szeretnék havonta félretenni,a többiből pedig "élni".
2014. okt. 24. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!